اخبار مهم
Home / ورزشی / ۳ میلیارد ریال ماهی در سرپل‌ذهاب تلف شد +تصاویر
277326_873.jpg

۳ میلیارد ریال ماهی در سرپل‌ذهاب تلف شد +تصاویر

فیاض: سه میلیارد ریال ماهی در یکی از استخرهای پرورش ماهی شهرستان سرپل‌ذهاب به‌دلیل خطای راننده تانکر حمل سوخت عراقی تلف شد.

به گزارش تسنیم، در پی تلف شدن ماهیان یکی از استخرهای پرورش ماهی در شهرستان سرپل‌ذهاب از توابع استان کرمانشاه مدیرکل شیلات استان کرمانشاه توضیحاتی را ارائه کرد.

در توضیحات مدیرکل شیلات استان کرمانشاه آمده که یکی از مزرعه‌داران منطقه پاطاق از توابع شهرستان سرپل‌ذهاب هفته گذشته به اداره شیلات این شهرستان و سپس اداره کل شیلات استان مراجعه کرده و عنوان کرد که یک تانکر عراقی حامل مواد فرآورده‌های نفتی به ‌دلیل سنگینی بار و برای سبکتر شدن تانکر کمی از این مواد را کنار آسفالت دره پاطاق رها می‌کند.

روز بعد به دلیل بارندگی این مواد شیمیایی به همراه آب به سمت دره پاطاق سرازیر شده و به استخر پرورش ماهی این مزرعه‌دار که در پایین دره قرار داشته و منبع آبی آن از سراب ماراب بوده وارد شده که پس از آلودگی آب استخر خسارت ۱۰۰ درصدی به ماهیان نامبرده که آماده فروش بودند وارد می‌شود و براساس برآوردها بیش از سه میلیارد ریال به نامبرده خسارت وارد شده است.

پس از وقوع این حادثه توسط مسئول شیلات شهرستان سرپل‌ذهاب و معاونت فنی اجرایی شیلات استان کرمانشاه از استخر مذکور بازدید شده که گزارشی این حادثه به فرماندار سرپل‌ذهاب، مدیرکل مدیریت بحران و مدیرکل دامپزشکی و در نهایت سازمان شیلات ایران ارسال شده است.

۳ میلیارد ریال ماهی در سرپل‌ذهاب تلف شد +تصاویر

۳ میلیارد ریال ماهی در سرپل‌ذهاب تلف شد +تصاویر

می فایل