اخبار مهم
Home / ورزشی / یک ایرانی گران‌ترین مدیر اجرایی جهان +تصاویر
284550_537.jpg

یک ایرانی گران‌ترین مدیر اجرایی جهان +تصاویر

فیاض: وبگاه کی یو تی وی طی گزارشی فهرست ۱۰ مدیر اجرایی جهان که بیشترین حقوق را دریافت می‌کنند، منتشر کرد. نکته جالب این گزارش، وجود نام یک ایرانی در صدر این فهرست است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، بر این اساس، “دارا خسروشاهی” مدیر ارشد اجرایی شرکت اکسپدیا — بزرگترین شرکت مسافرتی آنلاین جهان – با ۸۸۱ درصد افزایش حقوق، ۹۴٫۶ میلیون دلار دریافت می‌کند. سهام شرکت اکسپدیا در سال گذشته با مدیریت خسروشاهی رشد ۴۷ درصدی را تجربه کرد. 
یک ایرانی گران‌ترین مدیر اجرایی جهان+تصاویر
رده دوم این فهرست به “لسلی مونوز”، مدیر اجرایی سی بی اس تعلق دارد که حقوقی معادل ۵۶٫۴ میلیون دلار دارد. با این وجود، در سال گذشته سهام سی بی اس شاهد کاهش ۱۴ درصدی بود. 
یک ایرانی گران‌ترین مدیر اجرایی جهان+تصاویر
فیلیپ دومان، مدیر اجرایی ویاکام نیز در جایگاه سوم این فهرست قرار دارد. وی با افزایش ۲۲ درصدی حقوق، ۵۴٫۱ میلیون دلار دریافتی دارد. علی‌رغم افزایش چشمگیر دستمزد دومان، شرکت ویاکام در سال گذشته شاهد سقوط آزاد بهای سهام خود در بازار بود و ۴۲ درصد از ارزش خود را از دست داد. 
لئوناردو اسکلیفلد با ۴۷٫۵ میلیون دلار، روبرت ایگر با ۴۳٫۵ میلیون دلار، ساندپ ماترانی با ۳۹٫۲ میلیون دلار، برین روبرت با ۳۶٫۲ میلیون دلار، ماریسا مایر با ۳۶ میلیون دلار، دیوید کت با ۳۳٫۸ میلیون دلار و مارک بنیف با ۳۳٫۴ میلیون دلار حقوق در رده‌های بعدی این فهرست قرار دارند.
با وجود افزایش حقوق ۱۰ مدیر اجرایی بزرگ جهان، گزارش‌ها حاکی از آن است که در سال گذشته حقوق مدیران اجرایی شرکت‌های بزرگ تنها ۴٫۵ درصد افزایش داشته است.

می فایل