اخبار مهم
Home / سیاسی / کوثری: لاریجانی رئیس مجلس می‌شود
284388_231.jpg

کوثری: لاریجانی رئیس مجلس می‌شود

فیاض: اسماعیل کوثری ظهر امروز در نشست پرسش و پاسخ در جمع پاسداران سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در پاسخ به سؤالی در مورد اینکه امکان دارد اقدام‌کننده و نظارت‌کننده بر برجام یکی باشد، اظهار داشت: قرار شده بود تیم مذاکره‌کننده هر سه ماه یکبار گزارشی از روند مذاکرات را به مجلس ارائه کند اما گزارش مرحله اول بسیار متفاوت و ضعیف‌تر از آن چیزی بود که  مذاکره‌کنندگان در تلویزیون اعلام کرده بودند.

وی در پاسخ به این سؤال که به نظر شما از بین عارف و لاریجانی چه کسی رئیس مجلس می‌شود، بیان داشت: برآورد بنده با توجه به اطلاعاتی که دارم این است که علی لاریجانی رئیس مجلس خواهد شد اما نظر خاتمی و هاشمی به عارف است.

کوثری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه پس از دوران نمایندگی مجلس به چه‌کاری خواهند پرداخت، گفت: بنده بعد از مجلس به‌منظور دفاع از حرم اهل‌بیت(ع) راهی سوریه خواهم شد.

نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی در مورد دلایل شکست اصولگرایان در انتخابات مجلس در تهران گفت: این خوش‌خیالی اصولگرایان بود که فکر می‌کردند برنده هستند و همین امر موجب شکست آنان شد.

وی در ارتباط با اینکه برخی هنوز عنوان می‌کنند خاتمی رئیس‌جمهور دولت اصلاحات نباید ممنوع‌التصویر باشد، بیان کرد: این افراد که چنین مسائلی را مطرح می‌کنند شیفته افراد هستند هرچند خود می‌دانند که در این موضوع تصمیم قطعی گرفته شده است.

کوثری درباره دلایل سکوت احمدی‌نژاد در فضای سیاسی جامعه و احتمال کاندیداتوری وی در انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: وی روشی دارد که فعلاً پاسخی به مسائل مختلف نمی‌دهد و باید از خودشان پرسید ضمن اینکه مصمم به حضور در انتخابات ریاست جمهوری است.

فرمانده هشت سال دفاع مقدس در مورد دلایل شکست اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری قبلی گفت: در آن انتخابات، اصولگرایان ایثار نکردند اگر یک کاندیدا باقی می‌ماند موفقیت حاصل می‌شد اما برخی افراد کوتاهی کردند و نتیجه‌اش را دیدیم.

وی با اشاره به تحولات سوریه گفت: از مهر و آبان سال گذشته شاهد موفقیت‌های چشمگیری در سوریه هستیم و حدود ۴۰ درصد از مناطقی که در اختیار تکفیری‌ها بود آزادشده اما حادثه خان طومان نشان داد به خاطر روح استکباری و شیطانی، نمی‌شود به آمریکا اعتماد کرد.

کوثری در مورد وضعیت آینده سوریه هم گفت: سوریه از حالت سقوط و اضطراب گذشته هر چند وضعیت مطلوب نیست اما به امید خدا پیروزی با مقاومت مردم و ارتش سوریه نزدیک است.

نماینده سابق تهران در مجلس به نقش رسانه‌ها در گفتمان مقاومت اشاره کرد و گفت: رسانه حرف اول را در گفتمان مقاومت می‌زند و اگر در این حوزه عقب ماندیم میدان را به حریف باختیم.

وی در ارتباط با مذاکرات هسته‌ای بیان کرد: روحانی و تیم مذاکره‌کننده علاقه زیادی به اروپا و آمریکا دارند و خوش‌بین هستند و این امر برخلاف فرمایشات مقام معظم رهبری است.

کوثری افزود: در حال حاضر دست بسیاری از کشورها از جمله اروپا و آمریکا برای ما رو شده و علاقه‌مندان داخلی استکبار بدانند که آنها شیطان هستند و نمی‌توان به غرب اطمینان کرد.

می فایل