اخبار مهم
Home / سیاسی / کرباسچی: حرف حداد عادل غیرعادی است/ جوجه را آخر پاییز می‌شمارند!
274180_446.jpg

کرباسچی: حرف حداد عادل غیرعادی است/ جوجه را آخر پاییز می‌شمارند!

فیاض: غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران  در واکنش به ادعای اخیر حدادعادل در باره دخالت دولت در انتخابات و همچنین هشدار آیت‌الله موحدی کرمانی در این مورد گفت: «خود این آقایان در دور اول در صحنه رقابت بودند و در این مورد هیچ صحبتی نکردند. نمی‌دانم الان چگونه احساس می‌کنند دولت قصد دخالت در انتخابات را دارد؟»

این فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت‌وگو با عصر ایران خاطر نشان کرد: «همان کسانی که دور اول را برگزار کردند مسئول برگزاری این دور نیز هستند. یعنی نه معاون وزیر کشور عوض شده است و نه خود وزیر تا آقایان احساس کنند دولت قصد دخالت در انتخابات را دارد».

استاندار اصفهان در دهه۶۰ افزود: «اگر هم دخالتی صورت گرفته باشد باید به مراجع ذی صلاح و شورای نگهبان شکایت کنند و به نظر می‌رسد این مصاحبه‌ها بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و دوستان می‌خواهند کار سیاسی کنند و بر روی مردم و رای آنها تاثیر بگذارند».

وی ادامه داد: این آقایان در سال‌های اخیر همیشه بر این مسئله تاکید می‌کردند که باید قانون رعایت شود و اگر در انتخابات تخلفی صورت گرفت باید به مراجع قانونی مراجعه کرد. بحث تخلف نیست و اهداف دیگری پشت این سخنان نهفته است.

کرباسچی تصریح کرد: متهم کردن دولت به دخالت در انتخابات غیر عادی است.

دبیرکل حزب کارگزاران با اشاره به ادعای پیروزی اصول‌گرایان در دور اول انتخابات گفت: این حرف‌ها تبلیغاتی است و باید گفت “جوجه را آخر پاییز می‌شمارند” البته زدن این حرف‌ها در جریان رقابت‌های انتخاباتی ایراد ندارد اما روزی همین آقایان دیگران را ملامت می‌کردند که ادعای پیروزی می‌کنید وقتی هنوز نتایج قطعی انتخابات مشخص نشده است.

شهردار سابق تهران در مورد اهمیت دور دوم انتخابات برای جریان‌های سیاسی خاطر نشان کرد: فضای انتخابات در دورم دوم مانند دور اول، به دلایل مختلف داغ نیست اما این انتخابات مانند بازی فینالی است که برنده نهایی را مشخص می‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به تبلیغاتی که دوستان رقیب انجام می‌دهند مانند حرف‌های که آقای حداد زدند و یا رسانه‌هایی مانند کیهان مطرح می‌کنند، دور دوم انتخابات برای جریان اصلاحات و اعتدال بسیار مهم است و رای مردم مشخص می‌کند که برندگان نهایی و اکثریت با چه کسی خواهد بود.

فعال سیاسی اصلاح طلب در مورد رقابت عارف و لاریجانی برای ریاست آینده مجلس گفت: این مسئله بعد از برگزاری دور دوم انتخابات مشخص خواهد شد که نمایندگان اکثریت به کدام یک از این دو یا نفر سوم تمایل دارند. صحبت در این مورد به عقیده بنده کمی حاشیه سازی است و باید منتظر بود تا خود نمایندگان در مورد رئیس آینده تصمیم بگیرند.

کرباسچی گفت: در این میان و در جریان انتخابات رئیس آینده مجلس همه چیز در صحن علنی مشخص نمی‌شود و رایزنی‌های خارج از صحن مانند نظر سنجی‌ها و نظر فراکسیون‌ها بسیار مهم است.

دبیرکل حزب کارگزاران ادامه داد: در این زمینه رقبا نیز در حال حاشیه سازی هستند و سعی می‌کنند بین نیروهای حامی دولت اختلاف ایجاد کنند، به خاطر همین نباید زیاد به این ماجرا دامن زد.

وی در پایان در مورد وضعیت مبهم مینو خالقی در مجلس آینده گفت: در مورد ایشان یک اتفاق نادری رخ داده است. کسی که رای آورده است بدون اینکه انتخابات آن حوزه باطل شده باشد، از حضور در مجلس محروم شده است. باید مسیر قانونی این مسئله طی شود تا نتیجه مطلوب به دست آید.

می فایل