اخبار مهم
Home / اقتصادی / کاسبی دلالان از حج تمتع +عکس
282598_739.jpg

کاسبی دلالان از حج تمتع +عکس

فیاض: ۳۹ روز از مذاکرات هیأت ایرانی با هیأت عربستانی بر سر عقد تفاهمنامه حج تمتع ۹۵ می‌گذرد و همچنان خبری از اظهار نظر قطعی سعودی‌ها در مورد ۴ شرط ایران نیست.

به گزارش فارس، هرچه به موسم حج نزدیک می شویم و سعودی‌ها از جواب صریح دادن طفره می‌روند، امکان برگزاری حج تمتع کاهش می‌یابد و به عبارتی تا این لحظه خبری از برگزاری حج تمتع نیست.

وضعیت حج عمره نیز مشخص است و بعد از حادثه فرودگاه جده با مصوبه دولت حج عمره متوقف شد و برگزاری مجدد آن منوط به محاکمه و مجازات مأموران خاطی سعودی شد.

در این روزها که حج عمره تعطیل و تکلیف حج تمتع نیز نامشخص است، عده‌ای از دلالان از این فضای گل آلود ماهی می‌گیرند و اقدام به فروش فیش حج عمره و تمتع می‌کنند.

در این میان تبلیغات پیامکی انجام می‌شود و قیمت فیش حج تمتع ۵ میلیون تومان عنوان می‌شود. اگر چه این فیش‌ها مشکلی از نظر اعتبار ندارند، اما با توجه به بلاتکلیفی حج تمتع و عمره، فروش این فیش‌ها جای سوال دارد.

با تماسی که با یکی از این دلالان برقرار شد، وی قیمت فیش حج تمتع ۹۵ را ۱۴ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: قیمت فیش سالهای آینده نیز از ۵ تا ۱۴ میلیون تومان است.

این در حالی است که در پیامک تبلیغاتی قیمت فیش حج تمتع ۵ تا ۴۵ میلیون تومان عنوان شده است.

به گفته وی، قیمت فیش حج عمره نیز اکنون یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

می فایل