اخبار مهم
Home / فرهنگی / چهره زشت کوچه‌ها در پایتخت طبیعت+تصاویر
270247_977.jpg

چهره زشت کوچه‌ها در پایتخت طبیعت+تصاویر

فیاض: شهر یاسوج یکی از شهرهای کم سن و سال به شمار می‌رود که قدمتی در حدود نیم قرن بیشتر ندارد.

به گزارش فارس، یاسوج اما خیلی زود رشد کرد و اکنون به شهری بزرگ با جمعیتی بیش از ۱۰۰ هزار نفر تبدیل شده که هر روز نیز بر وسعت و جمعیت آن افزوده می‌شود.

این شهر علاوه بر جمعیت ساکنی که دارد به دلیل مرکز استان بودن روزانه هزاران نفر دیگر را در خود جای می‌دهد؛ مردمی که از دیگر نقاط استان برای پیگیری کارهای اداری خود به سازمان‌ها و ادارات‌کل در شهر یاسوج مراجعه می‌کنند.

علاوه بر این در برخی از فصول سال از جمله در تابستان و حتی زمستان تعداد زیادی مسافر و گردشگر وارد این شهر می‌شوند که اگر مدیریت درستی بر شهر حاکم باشد منبع درآمد خوبی برای چرخاندن چرخ‌های شهر یاسوج خواهد بود.

با داشتن ظرفیت‌های این چنینی شهر یاسوج باید از نظر چهره و ظاهر شهری با سایر شهرهای استان تفاوتی داشته باشد که متأسفانه این چنین نیست و برخی از نقاط شهر حتی در مرکز آن بیشتر به روستایی دور افتاده و یا شهری متروکه شبیه است تا مرکز استان و مهم‌تر از همه شهری با نام پرطمطراق پایتخت طبیعت ایران…

قدم که در برخی از کوچه‌های یاسوج بگذاری شباهتی با کوچه‌های مرکز استان ندارد و می‌توان به جرأت گفت که نازیباترین مرکز استان در کشور شهر یاسوج است.

یقین داشته باشیم که اگر طبیعت خدادادی نبود و این شهر برای مثال در کویری همچون یزد و سیستان و بلوچستان قرار داشت به هیچ وجه نمی‌شد که نام آن را مرکز استان گذاشت.

قابل توجه مسئولان شهری که باید توجه بیشتری به معابر و اماکن شهر داشته باشند هر چند که در یکی دو سال اخیر به همت محمدعلی جاوید شهردار فنی یاسوج کارهای خوبی در آن انجام شده اما نمی‌توان به صرف کارهای خوب انجام دادن، از گوشه‌ دیگر شهر غفلت کرد و شاهد تصاویر نامطلوب بود.

 کوچه‌ای در بلوار قرنی شهر یاسوج

چهره زشت کوچه‌ها در پایتخت طبیعت+تصویر

چهره زشت کوچه‌ها در پایتخت طبیعت+تصویر

می فایل