اخبار مهم
Home / ورزشی / پس از برجام ۳٫۵میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در ۴۱ طرح انجام شده/ سفر ۹ رئیس‌جمهور از برکات برجام است
282151_553.jpg

پس از برجام ۳٫۵میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در ۴۱ طرح انجام شده/ سفر ۹ رئیس‌جمهور از برکات برجام است

فیاض: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: از زمان امضای برجام تاکنون سه میلیارد و ۴۸۱ میلیون دلار در ۴۱ طرح کشور سرمایه گذاری خارجی انجام شده است.

به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت در نخستین نشست شورای برنامه ریزی استان های منطقه یک کشور در ساری افزود: این میزان سرمایه گذاری به دنبال سفر رئیسان جمهوری ۹ کشور به ایران پس از برجام انجام شده است. اسامی طرح ها و میزان سرمایه گذاری موجود و قابل ارائه است.

وی با اظهار این که برجام سنگ بزرگی را از پیش پای اقتصاد برداشت، تاکید کرد: برجام با حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی و پشتیبانی مردم از دولت به موفقیت رسید.  آنچه در اقتصاد مقاومتی برای بهبود کسب و کار و رونق اقتصادی مطرح است، با برداشت تحریم امکان پذیر شده است.

وی برقرار و روان شدن رابط بین المللی را یکی از دستاوردهای برجام برشمرد و افزود : با این رویداد مهم ۹ رئیس جمهوری به ایران سفر کردند و در چند روز آینده نیز نخست وزیر هند هم به ایران می آید و اینها از برکات برجام است . البته برخی ها به دنبال زیرسئوال بردن کارکردهای بزرگ برجام هستند، در حالی که برجام مربوط به دولت نیست و این دستاورد نظام است و ما نیز مدعی موفقیت ۱۰۰ درصدی برجام نبوده ایم.  برخی می خواهند این موفقیت دولت و نظام را با هر روشی زیر سئوال ببرند و برای شکست آن هم روز و ساعت می شمارند.

می فایل