اخبار مهم
Home / اقتصادی / واردات ۲۵۲ میلیون دلاری نخ +جدول
382865_603.jpg

واردات ۲۵۲ میلیون دلاری نخ +جدول

فیاض: براساس آمار گمرک در یازده ماهه نخست سال ۹۵، بیش ۱۴۴ هزار و ۱۷۱ تن انواع نخ، از کشورهای مختلف جهان وارد ایران شده است.
به گزارش میزان، در این میان نخ با جنس‌ های مختلف از جمله کتان، پلی استر، ابریشم، پشم، کنف و  الیاف مصنوعی با قطر و اندازه‌های مختلف به صورت تک‌لا و چندلا وارد کشور شده است.
براساس واردات این حجم نخ، حدود ۲۵۲ میلیون و ۸۵۳ هزار و ۷۹۲ دلار، ارز از کشور خارج شده است.
لازم به ذکر است که ارزش ریالی این میزان واردات، بالغ بر ۷۸۹ میلیارد و ۶۴۸ میلیون و ۸۲۴ هزار و ۹۷ تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است.
همچنین در میان نخ های وارداتی ذکر شده، نخ دندان از دیگر کالاهایی بوده که در یازده ماهه نخست سال ۹۵، بیش از ۴۲ تن وارد کشور شده است.
در این میان برای واردات نخ دندان بیش از نیم میلیون دلار هزینه شده که ارزش ریالی آن حدود ۱ میلیارد و ۷۰۹ میلیون و ۷۷۷ هزار و ۵۵۹ تومان در آمار گمرک ثبت شده است. 
براساس این گزارش نخ از کشورهای مختلف جهان از جمله اسپانیا، آلمان، ایالت متحده آمریکا، انگلستان، اندونزی، ایتالیا، بلژیک، ترکیه، هند، چین و چند کشور دیگر وارد ایران شده است.
گفتنی است در این میان کشورهای چین و ترکیه به ترتیب درآمد حدود ۹۹ میلیون دلاری و ۴۴ میلیون دلاری را از طریق صادرات نخ به ایران نصیب خود کرده‌اند و جز، بزرگترین کشورهای تولیدکننده نخ در جهان به‌شمار می‌روند.

واردات 252 میلیون دلاری نخ +جدول

می فایل