اخبار مهم
Home / اقتصادی / واردات ۱۲۷۴تن سیفون در پسابرجام +جدول
366468_253.jpg

واردات ۱۲۷۴تن سیفون در پسابرجام +جدول

فیاض: دولت یازدهم در دوران پسابرجام ۱۲۷۴ تن سیفون دستشویی از ۴ کشور مختلف جهان، وارد کرده که با توجه به شرایط رکود اقتصادی و بیکاری جوانان کشور، مایه شرمساری است.

به گزارش مشرق، به دنبال دستور حسن روحانی به دستگاه‌های دولتی برای اطلاع‌رسانی کامل به جامعه درباره دستاوردهای برجام، مشرق بر اساس آمارهای گمرک، بخشی از این دستاوردها را منتشر کرد.

بر اساس آمار گمرک، در ۹ ماهه امسال، دولت یازدهم با استفاده از فرصت‌های ایجادشده توسط برجام، توانسته از چین ۱٬۲۳۵ تن سیفون دستشویی به ارزش ۸۷٬۷۵۱٬۲۲۷٬۳۵۱ ریال وارد کشور کند.

دولت یازدهم همچنین ۳۴ تن سیفون دستشویی به ارزش ۲٬۶۱۷٬۶۸۵٬۲۳۹ ریال از عمان وارد کشور کرده است. کویت هم سهمی بازار سیفون ایران به دست آورده که البته اندک است. یونان هم در این مدت یک تن سیفون دستشویی به ایران صادر کرده است.

با توجه به تولید سیفون و سایر محصولات بهداشتی ساختمانی در کشور و فعالیت تولیدکنندگان مطرح داخلی که از رکود بازار به شدت دچار مشکل شده‌اند، معلوم نیست به چه دلیل مرزهای کشور برای واردات این نوع محصولات در دوران پسابرجام باز است.

ضمن آن که واردات این کالاها از کشورهایی چون عمان و کویت که سهمی در  اقتصاد و تولید جهانی ندارند، مطمئنا مایه شرمساری است.

در مجموع در ۹ ماهه امسال به مدد گشایش‌های ایجادشده توسط برجام، ایران توانسته ۱۲۷۴تن سیفون دستشویی   وارد کند.

می فایل