اخبار مهم
Home / ورزشی / مصوبه‌ای برای گرانی مرغ +سند
325499_780.jpg

مصوبه‌ای برای گرانی مرغ +سند

فیاض: در حالی که بسیاری از خانوارها از عهده خرید مرغ با قیمت های کنونی برنمی آیند دولت شرایط خرید تضمینی مرغ به قیمت های مصوب ۶ هزار و ۲۰۰ تومان و ۶ هزار و ۵۵۰ تومان به صورت نقدی را به واحدهای تولیدی اعلام کرد؛ اقدامی که به گرانی مرغ دامن می زند.

به گزارش تسنیم، دولت شرایط خرید تضمینی  مرغ به قیمت های مصوب ۶ هزار و ۲۰۰ تومان و ۶ هزار و ۵۵۰ تومان به صورت نقدی را به واحدهای تولیدی اعلام کرد که این عمل به معنای افزایش کف قیمت در بازار است و می تواند به گرانی مرغ دامن بزند.

در حالی رقم ۶۵۰۰ تومانی برای خرید تضمینی مرغ تعیین شده است که قیمت مرغ گرم در بازار حدود ۷۳۰۰ تومان است و با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور بسیاری از خانوارها از عهده خرید مرغ با چنین قیمتی برنمی آیند.

 این مجوز توسط مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در تاریخ ۱۷ شهریور ماه سال جاری داده شده است و در تاریخ ۳۱ شهریور ماه به واحد های تولیدی اعلام شده است که همزمان با گرانی مرغ در بازار مصرف است.

بنابراین گزارش بخش کشاورزی قیمت منطقی مرغ را بر اساس هزینه های تولید مرغ داران ۷ هزار و ۵۰۰ تومان می داند به طوری که حسن رکنی در آخرین اظهار نظر صورت گرفته بر اساس نرخ روز مرغ، قیمت ۷ هزار و ۲۰۰ تومانی فعلی این محصول را در بازار مصرف گران ندانسته است. این درحالی است که سازمان حمایت رقم سقف ۷ هزار و ۵۰۰ تومانی مرغ تازه را غیر قانونی دانسته و از وزارت جهاد کشاورزی خواسته است که در صورت وجود مدارک مثبت در این خصوص آن به سازمان حمایت ارائه داده تا در صورت تایید، مصوب کند.  

نامه ذیل گزارش مجوز خرید تضمینی مرغ مرغداران توسط شرکت پشتبانی امور دام استان گلستان است که با استناد به مجوز مدیر عامل شرکت صادر شده است .
 

می فایل