اخبار مهم
Home / فرهنگی / ماجرای اخاذی ۱۰ میلیاردی از کارفرما +عکس
370639_440.jpg

ماجرای اخاذی ۱۰ میلیاردی از کارفرما +عکس

فیاض: سرکارگری که به همراه همدستانش اقدام به ربودن کارفرمایش و اخاذی ۱۰ میلیاردی از وی را کرده بودند با تلاش مأموران پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش فارس، ساعت ۱۸:۳۰ تاریخ ۲۸ دی ماه امسال، از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره آدم ربایی در مقابل یک پروژه ساختمانی در محدوده اتوبان شهید رجایی به کلانتری ۱۷۲ حضرت عبدالعظیم اعلام شد.

با حضور مأمورین در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که سرنشینان یک دستگاه خودرو سراتو سفید رنگ، با تهدید سلاح سرد اقدام به ربودن صاحب پروژه ساختمانی بنام آقای ابوالقاسم . ح(۶۳ ساله) کرده و پس از اقدام به آدم ربایی، به همراه فرد ربوده شده از محل متواری شدند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع آدم ربایی و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی شهرری، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان پایگاه نهم آگاهی با حضور در محل وقوع آدم ربایی به تحقیق از شاهدان پرداختند. شاهدان در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند: حدود ساعت ۱۸:۰۰ تاریخ ۲۸ دی ماه سال جاری، آقای ابوالقاسم . ح به همراه یکی از کارمندان خود آقای امید . ب و مهندس ابراهیم . ش از در پروژه خارج شد، آقای امید . ب و مهندس ابراهیم . ش هر دو نفر به طرف خودروهای شخصی خود رفته و آقای ابوالقاسم . ح نیز قصد سوار شدن به خودرو شخصصی خود را داشت که ناگهان سه نفر ایشان را به زور و با تهدید چاقو سوار یک دستگاه خودرو سراتو سفید رنگ کرده و به سرعت محل را ترک کردند، دو نفر از آنها حدودا ۳۵ ساله و درشت هیکل بودند و نفر سوم قدی متوسط داشت.

کمتر از ۲۴ ساعت از زمان آغاز تحقیقات پلیسی در پایگاه نهم آگاهی در خصوص پرونده آدم ربایی، در ۲۹ دی ماه امسال فرد ربوده شده با مراجعه به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان اعلام داشت که آدم ربایان او را در ساعت یک بامداد مورخه ۲۹ دی ماه در بیابان‌های اطراف اتوبان شهید کریمی رها کردند.

ابوالقاسم . ح در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: آدم ربایان پس از سوار کردن من به ماشین، بلافاصله چمشانم را بستند، حدودا یک ساعت داخل ماشین بودم که احساس کردم ماشین وارد یک جاده فرعی و خاکی شده. زمانیکه مرا از ماشین پیاده کردند، زمین خاکی بود، مرا به داخل محلی ناشناس برده، دست و پایم را بسته و پس از آن چشمانم را باز کردند، حدودا پس از گذشت دو ساعت، دو نفر به سراغ من آمده و شروع به صحبت کردند.

آنها در مذاکرات اولیه درخواست ۱۰ میلیارد تومان پول در ازای آزادی من داشتند که عنوان داشتم چنین پولی را ندارم، پس از گذشت چند ساعت آنها میزان پولِ درخواستی خود را به ۵ میلیارد تومان کاهش دادند اما باز عنوان کردم که در حال حاضر چنین پولی در اختیار ندارم، طی این مدت آنها اقدام به گرفتن تمامی مدارک و عابربانک‌های همراهم کرده بودند که پس از رهایی از دست آنها متوجه شدم که مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان پول داخل حساب‌ها توسط آنها برداشت شده است. ربایندگان تهدید کرده بودند که اگر پی گیر شکایت خود باشم، آنها به من و اعضای خانواده ام آسیب می‌رسانند، نهایتا در تاریکی شب مجددا مرا سوار ماشین کرده، چشمانم را بسته، به محلی تاریک و بیابانی منتقل و در آنجا مرا رها کردند.

ماجرای اخاذی 10 میلیاردی از کارفرما +عکس

ابوالقاسم . ح در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ربایندگان اطلاعات کامل و دقیقی در خصوص اعضای خانواده ام، محل زندگی و کارشان، زمان عروسی فرزندانم و حتی نوع ماشین عروسی پسرم در سال گذشته، حساب‌های بانکی و … در اختیار داشتند.

گروگان: اعتماد کاملی به سرکارگر خود داشتم.

با توجه به اظهارات آقای ابوالقاسم . ح، کارآگاهان تحقیقات خود را بر روی افراد مرتبط با وی و بویژه همکارانش قرار دادند، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که همزمان با وقوع آدم ربایی، سرکارگرِ آقای ابوالقاسم . ح بنام موسی . ش(متولد ۱۳۶۴) نیز به صورت ناگهانی محل کارش در پروژه ساختمانی (محل وقوع آدم ربایی) را ترک کرده و فردای آنروز یعنی در ۲۹ دی ماه مجددا در محل کارش حاضر شده است.

کارآگاهان در تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که موسی از حدود ۴ سال پیش ابتدا به عنوان کارگر ساختمانی ساده نزد آقای ابوالقاسم . ح مشغول به کار شده، طی این مدت اعتماد او و فرزندانش را به صورت کامل جلب و پس از مدت کوتاهی حتی به محل زندگی تمامی آنها رفت و آمد و تردد پیدا کرده و در مراسم آخرین فرزند فرد ربوده شده نیز حضور داشته است.

بنا بر اظهارات ابوالقاسم . ح، اعتماد وی به سرکارگرش به اندازه ای افزایش پیدا کرده بود که مسئولیت تمام امورات مالی پروژه‌های ساختمانی و اطلاعات حساب‌های بانکی خود را نیز در اختیار وی قرار داده بود.

کارآگاهان پایگاه نهم آگاهی، در بررسی سوابق موسی . ش اطلاع پیدا کردند که او در سال ۱۳۸۱ نیز دارای سابقه دستگیری در شهرستان میانه است. در ادامه، محل سکونت موسی در منطقه کیانشهر شناسایی و تحت مراقبت‌های پلیسی قرار گرفت.

در ادامه اقدامات پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که موسی با دو تن از همسایگانش بنام‌های اکبر(۳۱ ساله) و صادق(۳۶ ساله) (هر سه نفر در یک مجتمع مسکونی زندگی می‌کنند) ارتبط نزدیکی داشته، اکبر صاحب یک دستگاه خودرو سواری سراتو سفید رنگ بوده و صادق نیز دارای یک کارگاه درب و پنجره سازی (مشابه محل نگهداری فرد ربوده شده) در شهرستان اسلامشهر است.

با توجه به اطلاعات بدست آمده، بررسی نقش و مشارکت موسی، اکبر و صادق در ربودن آقای ابوالقاسم . ح در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و با انجام اقدامات ویزه پلیسی، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که هر سه نفر آنها مشارکت مستقیم در آدم ربایی داشته اند، بلافاصله موسی، اکبر و صادق، در ۲۰ دی ماه امسال در محل سکونتشان در منطقه کیانشهر دستگیر و به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

با آغاز تحقیقات از این سه نفر ، آنها در اظهارات اولیه منکر هرگونه مشارکت خود در آدم ربایی شده اما در ادامه لب به اعتراف گشوده و به طراحی آدم ربایی و اجرای آن به همراه دو تن از دوستان اکبر بنام‌های مرتضی (۳۳ ساله) و علیرضا (۳۴ ساله) اعتراف کردند. با شناسایی مرتضی و علیرضا به عنوان دو عضو دیگر گروه آدم ربایی، آنها نیز در منطقه رباط کریم شناسایی، دستگیر و به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند. مرتضی و علیرضا پس از دستگیری، در اعترافاتشان عنوان داشتند که در ازای دریافت مبلغ ۴۵ میلیون تومان حاضر به مشارکت در آدم ربایی شدند.

سرهنگ کارآگاه حسین زارع، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با اعتراف صریح متهمین به ارتکاب آدم ربایی، قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده صادر، متهمین جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند.

می فایل