اخبار مهم
Home / فرهنگی / لغو جشنواره مد اسلامی به دلایل نامعلوم
277014_446.jpg

لغو جشنواره مد اسلامی به دلایل نامعلوم

فیاض: نخستین جشنواره مد و پوشاک اسلامی کیش که قرار بود از ۱۶ تا ۲۰ اردیبهشت‌ماه برگزار شود، یک شب پیش از برگزاری، به دلایل نامعلومی لغو شد.

به گزارش ایسنا، عمادالدین گلاب – برگزارکننده و دبیرکل جشنواره بین‌المللی مد و پوشاک کیش – در این‌باره گفت: سازمان منطقه آزاد اقتصادی کیش از همان آغاز از ما، مجوز کتبی کارگروه سامان‌دهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را درخواست کرد و تمام همکاری‌ها و پیگیری‌های خود را هم منوط به ارائه این مجوز کرد و فقط مجوز فوق را برای پیگیری‌های ‌سازمانی خود با سایر ارگان‌های انتظامی از قبیل اماکن و نیروهای انتظامی مستقر در جزیره الزام کرد، ما هم طبق ضوابط مجوز را در تاریخ ۲۶/ ۱۲/ ۹۴ از کارگروه اخذ و آن را ارائه کرده بودیم.

او ادامه داد: با این وجود، هیچ‌گونه اعلام کتبی مبنی بر توضیح دلایل لغو «کیش‌مد» به هیچ‌یک از اعضای ستاد برگزاری ارائه نشده و لغو جشنواره فقط از طریق اعلام شفاهی مهندس خدایی، آن هم ظهر روز چهارشنبه، ۱۵ اردیبهشت‌ماه، درست چند ساعت پیش از افتتاح رسمی جشنواره به ما اعلام شد. سپس درهای سالن برج‌های طلایی کیش که محل برگزاری جشنواره بود، بسته و از حضور مشارکت‌کنندگان در محل جلوگیری شد.

وی همچنین اظهار کرد: پنج‌شنبه نیز هیچ دلیل قاطع و دستور لغو کتبی به ما ارائه نشد. این در حالی است که در تمام مدت که ما برای برگزاری جشنواره اعلام آمادگی کرده و مجوزهای لازم را اخذ و در اختیار سازمان منطقه آزاد کیش قرار داده بودیم، هیچ سخنی مبنی بر لغو جشنواره به ما زده نشد و حتی تمام تبلیغات محیطی جشنواره توسط سازمان روی بیلبوردها در سراسر جزیره اکران شد و مسوولان سازمان منطقه آزاد اقتصادی کیش تا آخرین لحظه همراه ما بودند.

گلاب در این‌باره توضیح داد: شرایط لغو ناگهانی و بی‌دلیل جشنواره در حالی پیش آمده که تور بازدیدکنندگان ما اکنون در جزیره است، چون زمانی که جشنواره لغو شد، اعضای تور در پرواز تهران‌کیش بودند و امکان اطلاع‌رسانی برای لغو سفر آن‌ها وجود نداشت. همچنین بیش از ۴۰ نفر از طراحان و مشارکت‌کنندگان در بخش نمایشگاهی هم در جزیره و در محل اقامت خود حضور دارند و تا سه‌شنبه که زمان بلیت برگشت آن‌هاست بلاتکلیف می‌مانند.

براساس این گزارش، مهندس خدایی – معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد اقتصادی کیش – نیز تا کنون پاسخ موثقی درباره دلیل لغو جشنواره و ارگان لغوکننده آن نداده است.

تنور شایعات در تهران نیز مثل همیشه گرم است‌ و هر کسی چیزی می‌گوید. البته حمید قبادی – دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس – در تهران نیست و به تلفن همراهش پاسخ نمی‌دهد.

می فایل