اخبار مهم
Home / فرهنگی / لاشه کشتی مرگ بالاخره پیدا شد +تصاویر
resized_380312_381.jpg

لاشه کشتی مرگ بالاخره پیدا شد +تصاویر

فیاض: در اثر بی توجهی کاپیتان کشتی و تاخیر در خارج کردن مسافران، ۳۰۴ دانش آموز داخل کشتی در آب غرق و ۹ نفر از مسافران ناپدید شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ ۳ سال از حادثه مرگبار غرق شدن کشتی مسافربری سوول کره جنوبی می گذرد، کشتی با ۴۷۶ سرنشین که اغلب آن ها دانش آموز بودند. این کشتی در آب های ساحلی جزیره جیندو که یکی از جاذبه های خاص و دیدنی کره جنوبی است واژگون و در اعماق دریا فرو می رود. با وجود تلاش های نیروهای امدادی بدلیل از دست رفتن زمان تنها نجات جان ۱۶۸ نفر از مسافران ممکن می شود.

در نخستین سال پس از وقوع حادثه، رئیس جمهور این کشور وعده پیدا کردن و بیرون آوردن لاشه کشتی را به بازماندگان داد. اکنون پس از گذشت ۳ سال بوسیله عملیات های پیچیده مهندسی  کشتی به سطح آب آورده شد تا پس از  از ۲ هفته به بندر انتقال داده شود. به گفته کارشناسان باز طراحی غیرقانونی و آسان‌گیری دولت در معاینه کشتی ، وزن سنگین ( ۶۸۰۰ تن )، بارگیری بیش از حد (۱۵۰ اتومبیل)، عدم توجه به اوضاع جوی و نبود دید کافی، همچنین عدم حضور کاپیتان در کابین خود در لحظه حادثه و در نهایت انداختن تنها ۱ قایق از ۴۶ قایق نجات داخل عرشه به دریا از جمله دلایل وقوع این حادثه تلخ بوده است.

گفتنی است، جزیره جیندو سومین جزیره بزرگ در جنوب غربی کره جنوبی است که هر سال دو بار در پایان ماه فوریه و اواسط ماه ژون بخاطر جزر و مد بسیار پایین تنها در یک ساعت خاص، گذرگاهی طبیعی و باریک در وسط دریا ایجاد می شود.

می فایل