اخبار مهم
Home / ورزشی / قیمت مرغ در عاشورا و تاسوعا چقدر است؟
422784_483.jpg

قیمت مرغ در عاشورا و تاسوعا چقدر است؟

فیاض: رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با اشاره به ثبات قیمت گوشت در عاشورا و تاسوعا گفت: با توجه به مازاد عرضه نسبت به تقاضا در بازار قیمت گوشت مرغ در بازار ثابت است.
به گزارش میزان، مهدی یوسف خانی در خصوص قیمت مرغ در بازار اظهار کرد: قیمت مرغ به نسبت هفته گذشته ثابت بوده و تغییر زیادی را در این بازار نداشته‌ایم. مرغ برای مرغداری ها با قیمت تمام شده هرکیلو ۴ هزار و ۴۰۰ تومان و برای کشتارگاه قیمت ۶ هزار و ۴۰۰ تومان است.
وی در ادامه افزود: هر کیلو مرغ توزیع شده به بازارهای صنفی ۶ هزار و ۶۵۰ تومان و برای مصرف کنندگان با قیمت ۷ هزار و ۲۰۰ تومان معامله می شود. قیمت ران مرغ هم با کمر ۶ هزار و ۲۰۰ تومان و بدون کمر ۷ هزار و ۲۰۰ تومان است. هر کیلو سینه مرغ با کتف ۱۲ هزار و ۵۰۰ و بدون کتف ۱۳ هزار و ۵۰۰ در بازار خرید و فروش می شود و فیله مرغ هم ۱۶ هزار تومان قیمت گذاری شده است.
رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در رابطه با دلایل این ثبات قیمت در بازار پرنده و ماهی تصریح کرد: در حال حاضر تولید مرغ بسیار بالا رفته و از میزان تقاضای بازار بیشتر است و این امر باعث کاهش قیمت در چند هفته گذشته شده است و با شروع ماه مهر که پیش بینی می شد میزان تقاضا بیشتر شود قیمت به ثبات رسید.
یوسف خانی در انتها خاطر نشان کرد: همچنان میزان عرضه بیشتر از تقاضا داریم و به همین دلیل قیمت تغییری نخواهد کرد، با وجود این شرایط این ثبات قیمت در روز تاسوعا و عاشورا هم پابرجا خواهد بود و ما افزایش یا کاهش قیمت نخواهیم داشت.

می فایل