اخبار مهم
Home / ورزشی / فروش اسکناس‌های نو ۵ برابر قیمت+عکس
321556_495.jpg

فروش اسکناس‌های نو ۵ برابر قیمت+عکس

فیاض: با نزدیکی عید غدیرخم و شوق عیدی گرفتن از سادات بازار فروش اسکناس تانخورده و سکه پر زرق و برق دوباره گرم می‌شود و در پی آن بازار دلالان خیابان منوچهری نیز رونق می‌گیرد.

به گزارش میزان، با گذر از حوالی خیابان منوچهری قیمت اسکناس و سکه نو را از فروشندگان جویا می‌شویم که با پرسیدن قیمت‌ها و مقایسه آن با ماه گذشته متوجه شدیم که قیمت اسکناس‌های تا نخورده ۵۰۰ تومانی و هزار تومانی تا حدی با کاهش قیمت روبه روشده است و برای خرید یک بسته ۵۰۰ تومانی که تا ماه پیش تا ۷۰ هزار تومان قیمت داشت این روزها با قیمت ۶۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

همچنین قیمت هربسته هزار تومانی که تا ماه پیش بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار تومان فروخته می‌شد با کاهش ۵۰ درصدی به قیمت ۱۱۵ هزار تومان رسید.

 

به نظر می‌رسد با نزدیک شدن به عید غدیر و شروع عرضه اسکناس نو در بانک‌ها این کاهش قیمت در بازار دلال‌ها ادامه داشته باشد و تنها مشتری آنها افرادی باشند که از توزیع اسکناس نو از طریق بانک‌ها چیزی نصیب‌شان نشده باشد.

در این میان دلال‌ها بروی فروش اسکناس‌هایی که تولید آنها متوقف شده است جولان می‌دهند تا جایی که برای خرید هرعدد اسکناس ۱۰۰ تومانی و ۲۰۰ تومانی، باید ۴۰۰ تومان هزینه پرداخت کنند که رقم بالایی است.

لازم به ذکر است که یک بسته ۱۰۰ تومانی که ۱۰ هزار تومان و یک بسته ۲۰۰ تومانی که ۲۰ هزار تومان قیمت دارد، از طرف دلال‌ها ۵۰هزار تومان قیمت گذاری شده است که چندسال پیش همین اسکناس‌‌ها نیز بدون هیچ ارزش افزوده‌ای از سوی بانک‌ها عرضه می‌شد.

براساس این گزارش قیمت انواع سکه نو نیز که در ماه گذشته با قیمت‌های بالایی به فروش می‌رسید نیز کاهش قیمت قابل توجهی پیدا کرده است به‌ طوریکه برای خرید بسته‌های ۴۰تایی سکه ۵۰۰ تومانی با ارزش ۲۰ هزار تومان، تنها ۵ هزار تومان هزینه دریافت می‌شود که در ماه گذشته این رقم به ۱۵ هزار تومان هم می‌رسید که این کاهش قیمت در خرید سکه‌های ۱۰۰ تومانی و ۲۰۰ تومانی نیز قابل مشاهده است.

با این تفاسیر باید منتظر بود و دید با نزدیکی به زمان عرضه اسکناس نو از سوی بانک‌ها دلالان تا کجا کوتاه خواهند آمد و قیمت‌ها بازهم کاهش پیدا میکند یا خیر.

می فایل