اخبار مهم
Home / فرهنگی / صلح و سازش ۲ طایفه پس از ۸ سال درگیری +تصاویر
resized_377269_427.jpg

صلح و سازش ۲ طایفه پس از ۸ سال درگیری +تصاویر

فیاض: طوایف “جمشیرزهی و حاکی‌زهی” دلگان پس از ۸ سال درگیری و اختلاف به همت سپاه و ریش‌سفیدان این شهرستان با یکدیگر صلح و سازش کردند.

به گزارش تسنیم از دلگان، طوایف “جمشیرزهی و حاکی‌زهی” دلگان پیش از ظهر امروز پس از ۸ سال درگیری و اختلاف به همت ناحیه مقاومت بسیج سپاه دلگان و ریش‌سفیدان و معتمدان این شهرستان با یکدیگر صلح و سازش کردند.

مراسم صلح این طوایف در مسجد روستای “چاه خدابخش” شهرستان دلگان برگزار شد و دو طرف ضمن کنار گذاشتن اختلافات با یکدیگر دست دوستی و برادری دادند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان دلگان در حاشیه این مراسم اظهار داشت: “جمشیرزهی و حاکی‌زهی” از طایفه عبداللهی پس از ۸ سال نزاع و درگیری که منجر به قتل یک نفر شده بود، صلح و سازش کردند.

حسین شهرکی افزود: ناحیه سپاه دلگان با برگزاری جلسات متعدد و رایزنی ریش‌سفیدان، معتمدان و سران این ۲ طایفه مدتی به دنبال صلح و سازش میان آنها بود که خوشبختانه این امر امروز محقق شد.

وی بیان کرد: اتحاد، همدلی و هماهنگی که امروز میان اقوام مختلف سیستان و بلوچستان شاهدیم بی‌شک باعث پیشرفت منطقه در زمینه‌های مختلف به ویژه حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی می‌شود.

 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان دلگان تصریح کرد: شهرستان دلگان و منطقه جنوب سیستان و بلوچستان به معتمدانی و ریش‌سفیدانی که سنت حسنه رافت و مهربانی را ترویج می‌دهند نیاز دارد.

می فایل