اخبار مهم
Home / فرهنگی / شراب‌خوارترین کشورهای جهان+نمودار
273937_967.jpg

شراب‌خوارترین کشورهای جهان+نمودار

فیاض: سازمان بین‌المللی (OIV) در جدیدترین آمار سالانه خود فهرست کشورهایی که بیشترین مصرف مشروب در جهان را دارند، اعلام کرد.

به گزارش روزنامه انگلیسی تلگراف، بر اساس این آمار، آمریکا عنوان نخستِ بیشترین مصرف شراب در جهان را از آن خود کرده است. تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی آمریکایی‌ها بیش از ۳۱ میلیون هکتولیتر (صدلیتر) شراب مصرف کرده‌اند که نسبت به سال قبل از آن یک درصد رشد داشته است. به عبارت دیگر، مصرف شراب هر آمریکایی در سال حدود ۹٫۶ لیتر است.

کشور فرانسه در آمار (OIV) رتبه دوم بیشترین مصرف مشروب در جهان را دارد. فرانسوی‌ها در سال گذشته بیش از ۲۷ میلیون و ۲۰۰ هزار هکتولیتر شراب مصرف کرده‌اند. مصرف شراب هر فرانسوی در سال گذشته میلادی با توجه به جمعیت این کشور ۴۰٫۹ لیتر بوده است.

در جایگاه سوم این فهرست کشور آلمان قرار دارد. بر اساس آمار (OIV)، مصرف شراب مردم آلمان تا پایان سال ۲۰۱۵ بیش از ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار هکتولیتر گزارش شده است. این آمار با توجه به جمعیت مردم آلمان نشان می‌دهد که هر آلمانی سالانه ۲۵٫۴ لیتر مشروب مصرف کرده است.

کشور ایتالیا که در سال‌های گذشته رتبه سوم بیشترین مصرف مشروب در جهان را داشت، در آمار امسال با یک پله سقوط و ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار هکتولیتر، در جایگاه چهارم قرار گرفته است. مصرف مشروب هر ایتالیایی با توجه به جمعیت این کشور از ۳۷ لیتر به ۳۳ لیتر کاهش یافته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، کشورهای چین با ۱۶ میلیون هکتولیتر، انگلیس با ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار هکتولیتر، آرژانتین با ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار هکتولیتر، اسپانیا با ۱۰ میلیون هکتولیتر، روسیه با ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار هکتولیتر، و استرالیا با ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار هکتولیتر در رتبه‌های پنجم تا دهم قرار گرفته‌اند.

می فایل