اخبار مهم
Home / ورزشی / شایعه استفاده از «پودر موبر» برای رشد هندوانه +عکس
391271_974.jpg

شایعه استفاده از «پودر موبر» برای رشد هندوانه +عکس

فیاض: به تازگی گزارشاتی در فضای مجازی مبنی بر تقلب جدید در تولید سریع تر هندوانه همراه با تصاویری منتشر شده که در این خصوص مشاور حوزه سلامت محصولات کشاورزی سازمان غذا و دارو  توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش  باشگاه خبرنگاران؛ محسن عصار مشاور حوزه سلامت محصولات کشاورزی سازمان غذا و دارو  با اشاره به فرا رسیدن فصل گرما و افزایش مصرف میوه های فصلی مانند هندوانه و شایعاتی که در خصوص استفاده از پودر بهداشتی برای تسریع در رشد هندوانه در فضای مجازی مطرح می شود اظهار داشت:  اینبار “خلاقیتهای سیاه” بستر خود نمایی خود را در این حوزه پر مخاطب یافته اند تا با طرح سخنانی بی پایه اذهان  مردم را درگیر تشویشی دیگر نمایند.

عصار اضافه کرد: بیان این مطلب که  پودر بهداشتی می تواند در رشد هندوانه موثر باشد  بر اساس ماهیت فیزیولوژیکی محصول محال ممکن و قطعا مغایر با مستندات علمی است.
وی افزود: کسانیکه اندک آشنایی با این مباحث دارند بخوبی می دانند  که  بیشتر ماده تشکیل دهنده پودر بهداشتی موبر، آهک است که بر فرض محال اگر هم تسریعگر رشد هندوانه هم باشد  برای افراد سودج،  بهره مندی از این روش اصلا صرفه اقتصادی ندارد.
مشاور حوزه سلامت محصولات کشاورزی سازمان غذا و دارو  با اشاره به اینکه انجام این کار از نظر بهداشتی نیز به صلاح  خود کشاورزان هم نیست بیان کرد: هیچ فرد عاقلی وارد بازی سراسر باختی با این ریسک نمی شود.
عصار در پایان یادآور شد:  تا کنون گزارشی مبنی بر انجام چنین خبطی درهیچ نقطه ای از کشور دریافت نشده است.

می فایل