اخبار مهم
Home / ورزشی / سخنگوی دولت انتقاد از آمارهای دولت را "کیلویی حرف زدن" نامید/ مگر معیار "جیب مردم" نبود؟/ آیا از نظر نوبخت، روحانی هم "کیلویی" حرف زده بود؟
378081_338.jpg

سخنگوی دولت انتقاد از آمارهای دولت را "کیلویی حرف زدن" نامید/ مگر معیار "جیب مردم" نبود؟/ آیا از نظر نوبخت، روحانی هم "کیلویی" حرف زده بود؟

گروه اقتصادی فیاض – محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت زیر سوال بردن برخی آمار اقتصادی دولت توسط منتقدان را “کیلویی حرف زدن” نامیده اما فراموش کرده است که حسن روحانی خود در آغاز کارش در پاستور همین کار را با آمار دولت قبل انجام داده بود.

به گزارش فیاض، نوبخت گفته است: منتقدین می‌توانند در هر موضوعی چالش ایجاد کنند، اما وقتی آمار رسمی ارائه می‌شود اینکه برخی منتقدین کلی بگویند این آمار درست نیست مشکلی را حل نمی‌کند. او گفته: نسبت به آمارهای رسمی دولت، کلی و کیلویی حرف زدن جواب علمی و کارشناسی نیست.

اظهارات نوبخت در حالی است که حسن روحانی در اولین نشست خبری پس از انتخابات ریاست جمهوری که ۱۵ مرداد سال ۹۲ برگزار شده بود، در  پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص وضعیت اقتصاد کشور در زمان تحویل گرفتن دولت گفت: “در طول ۱۰۰ روز اول همکارانم در بخش های مختلف همکارانم آمار و ارقام را صادقانه به مردم خواهند گفت. البته کم و بیش نخبگان و مردم از آمار خبر دارند. معیار اصلی تورم جیب مردم است نه بانک مرکزی و مرکز آمار.”

اکنون پس از سه سال و نیم، دولت روحانی نه تنها معیار جیب مردم را قبول ندارد، بلکه سخنگویش زیر سوال بردن آمار دولت را “کیلویی حرف زدن” می داند! با این معیار و با توجه به اینکه خود روحانی و تیمش در زمان تبلیغات انتخاباتی سال ۹۲، بارها آمار دولت قبل را زیر سوال برده بودند، هم از نظر نوبخت کیلویی حرف زده بودند؟

می فایل