اخبار مهم
Home / اقتصادی / سال رو به پایان است و خبری از برگزاری مجمع عمومی بانک شهر نیست!/ لزوم ورود نهادهای نظارتی
357584_997.jpg

سال رو به پایان است و خبری از برگزاری مجمع عمومی بانک شهر نیست!/ لزوم ورود نهادهای نظارتی

فیاض: در حالی که اندکی بیشتر از دو ماه و نیم به پایان سال ۹۵ باقی مانده، مجمع عمومی بانک شهر برای بررسی وضعیت مالی سال ۹۴ هنوز برگزار نشده است.

به گزارش فیاض، ۳۱ تیرماه امسال قرار بود مجمع عمومی این بانک برگزار شود که بنابر اعلام بانک، به دلیل عدم احراز حدنصاب سهامداران حاضر در مجمع برگزار نشد و به زمان دیگری موکول شد. بر این اساس، در مجمع مذکور، فقط پنج صدم درصد سهامداران شرکت کرده بودند و جلسه رسمیت پیدا نکرد.

پس از این اتفاق، بانک شهر اعلام کرد زمان مجمع بعدی متعاقبأ از طریق آگهی به اطلاع سهامداران خواهد رسید اما با گذشت بیش از ۵ ماه از آن تاریخ هنوز خبری از برگزاری مجمع عمومی نوبت دوم نیست.


پورزرندی، مدیرعامل بانک شهر در کنار قالی باف، شهردار تهران

بر اساس قانون، جلسات مجمع عمومی عادی بانکها باید حداقل سالی یک مرتبه تشکیل شود.

گفتنی است در تیرماه سال جاری، برخی بانک ها به دلیل شرایط جدیدی که بانک مرکزی ایجاد کرده بود و نیز ماجرای حقوق‌های نجومی در برگزاری مجمع عمومی سالانه خود با مشکل مواجه شدند. به طوری که ۱۱ بانک مجمع خود را به تعویق انداختند و ۱۴ بانک مجمع خود را برگزار کردند. اما نکته اینجاست که بیشتر این بانک ها، در اولین فرصت نوبت دوم مجمع عمومی خود را برگزار کردند، اما هنوز خبری از برگزاری مجمع بانک شهر نیست.

گفته می شود یکی از علل این موضوع، مشكلات حاد مديريتي و حسابرسي در بانک شهر است که با توجه به تاخیر غیرعادی در برگزاری مجمع عمومی و شفاف سازی مالی، ورود نهادهای نظارتی و قضایی را طلب می‌کند.

می فایل