اخبار مهم
Home / اقتصادی / زنگنه باید خسارت کرسنت را می‌داد نه دولت
398410_216.jpg

زنگنه باید خسارت کرسنت را می‌داد نه دولت

فیاض: سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: فروش گاز رایگان به ترکیه خلاف محرز دولت است. اگر قرار است خسارتی بپردازیم باید براساس قانون اساسی ابتدا در مجلس موردبررسی قرار گیرد.

حجت‌الاسلام حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی قضایی مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو با اشاره به اقدام دولت در  فروش گاز رایگان به ترکیه اظهار داشت: ما از ابتدا معتقد بودیم که آقای زنگنه باید درباره پرونده کرسنت به‌تنهایی پاسخگو باشد و هزینه این پاسخگویی را دولت و به‌طورکلی کشور نپردازد.

وی با بیان اینکه فروش گاز رایگان به ترکیه خلاف قانون است، تصریح کرد: این اقدام جزء خلاف‌های محرز و بین  دولت است.  اگر قرار است که  خسارتی بپردازیم باید براساس قانون اساسی  ابتدا معاهده‌ها و توافقات بین‌المللی  در مجلس موردبحث و بررسی قرار گیرد و در صورت تصویب اجرایی شود.

نماینده مردم رباط‌کریم و بهارستان در پایان خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد توافق ایران با ترکیه برای فروش گاز رایگان همچون سند ۲۰۳۰ باشد که آقایان دو سال پیش کارهای آن را انجام دادند و تازه زمانی که حضرت آقا نسبت به آن تذکر دادند اقرار به اشتباه کرده و آن را متوقف می‌کنند.

می فایل