اخبار مهم
Home / ورزشی / ریاضت مالی داعش+سند
407890_433.jpg

ریاضت مالی داعش+سند

فیاض: یک سند تازه کشف شده از موصل در عراق نشان می دهد که گروه داعش در حالیکه سال ۲۰۱۴ حقوق های هنگفت و امکانات گسترده ای به تروریست ها به ویژه خارجی می داده، از سال گذشته سیاست سختگیرانه ای را اجرا کرده است.
به گزارش ایرنا، خبرگزاری اسپوتنیک روز پنجشنبه نوشت، به سندی ارزشمند در برگیرنده اطلاعات حقوقی اعضای داعش دست یافته که پلیس فدرال عراق از حسابداری این گروه در بخش غربی شهر موصل پیدا کرده است.

اسپوتنیک افزوده است، سال ۲۰۱۴ حقوق ماهیانه اعضای خارجی داعش ۱۳۰۰ دلار بود و از امتیاز خانه، خودرو، برده جنسی، بنزین و کالای کمیاب نیز برخوردار بودند و نیروهای بومی هم ۶۰۰ دلار می گرفتند.

اما برپایه اطلاعات مندرج در سند کشف شده، حقوق اعضای داعش در ماه محرم گذشته بسته به وضعیت خانوادگی و تعداد فرزندان تعیین و پرداخت می شد.


در این سند، کمترین حقوق معادل ۷۲ دلار یا ۹۵ هزار دینار عراق برای افراد مجرد منظور شده که ۴۰ دلار بابت خوراک کسر می شد و ۳۲ دلار را نیز نقدی می گرفتند.

نمونه دیگر شبه نظامی به نام ابوجانا با ۲۷ سال سن، همسر و سه فرزند ۱۸۴ دلارحقوق داشته و دریافتی ابوناصر ۵۵ ساله با همسر و شش فرزند ۲۵۶ دلار بوده است و در هر صورت بالاترین سطح حقوق در داعش از ۳۰۰ دلار بیشتر نبود.

می فایل