اخبار مهم
Home / ورزشی / رونمایی از اولین کامیون تمام برقی دنیا +عکس
418865_701.jpg

رونمایی از اولین کامیون تمام برقی دنیا +عکس

فیاض: شرکت دایملر از اولین کامیون تمام برقی دنیا به نام Fuso eCanter در شهر نیویورک آمریکا رونمایی کرده است.

به گزارش فارس به نقل از اسپکتروم، این کامیون متوسط توسط Mitsubishi Fuso از زیرمجموعه های دایملر تولید شده و مسافتی را به طور آزمایشی در شهر نیویورک طی کرد.

مهم ترین مزیت این کامیون بی سروصدا بودن  آن است؛ این در حالی است که موتورهای دیزلی کامیون ها عموما بسیار پر سروصدا هستند و آلودگی صوتی فراوانی به وجود می آورند.

مهم ترین رقیب دایملر در این زمینه شرکت تسلاست که به علت عرضه انواع خودروهای برقی نیز شهرت دارد. این شرکت می گوید ماه آینده از اولین کامیون برقی خود رونمایی خواهد کرد.

حداکثر سرعت کامیون برقی دایملر ۹۰ کیلومتردر ساعت است و قادر به حمل ۱۸۰۰ تا ۴۰۰۰ کیلوگرم بار بر اساس مسافت طی شده و دیگر شرایط محیطی است. این کامیون بعد از هر بار شارژ باتری می تواند مسافتی بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ کیلومتر را طی کند و در عرض یک ساعت می توان ۸۰ درصد از باتری آن را شارژ کرد. این کار با استفاده از یک باتری ۸۵۰ ولتی دی سی صورت می گیرد.

قرار است ظرف دو سال آینده ۵۰۰ دستگاه از این کامیون های برقی تولید شود. قیمت دقیق این کامیون ها اعلام نشده، اما گفته می شود قیمت آن ۱۵ تا ۲۰ درصد بیشتر از نمونه های مشابه دیزلی خواهد بود.

می فایل