اخبار مهم
Home / فرهنگی / رسوایی جدید برند معروف فست فود+عکس
302645_799.jpg

رسوایی جدید برند معروف فست فود+عکس

فیاض: به تازگی شرکت برگر کینگ ایالات متحده اعلام کرده است که در برخی فرآورده های گوشتی این شرکت مانند همبرگر از گوشت اسب استفاده شده است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، گفتنی است، قبلاً شایعاتی در خصوص استفاده از گوشت غیر سالم و آلوده در این برند مطرح شده بود و آزمایش محتویات همبرگرها قبل از رای دادگاه ، برگر کینگ را وادار به اعتراف کرد.

مدیران این شرکت اعلام کرده اند که تامین کننده گوشت آنها در کشور لهستان اعلام کرده است که گوشت گاو را به شعبات ارسال کرده در صورتی که در کنار گوشت گاو، از گوشت اسب نیز استفاده کرده است.
در ایالات متحده ازسال گذشته استفاده از گوشت اسب به عنوان گوشت مصرفی در مواد غذایی برای انسان ها ممنوع اعلام شده است، این اعلام برگر کینگ موجی از نگرانی و وحشت را در میان دوستداران این برند در سراسر جهان به وجود آورده است.
برگر کینگ تنها از مشتریان خود عذرخواهی کرده و به همکاری با تامین کننده لهستانی به دلیل تخلف در فروش گوشت پایان داده است.
کارشناسان اعلام کرده اند در گوشت اسب مواد مختلفی وجود دارد که می تواند برای سلامت انسان مضر باشد و هنوزشبهات زیادی در خصوص سلامت گوشت اسب برای تغذیه انسان وجود دارد.
منبع:FHFN

می فایل