اخبار مهم
Home / اقتصادی / ربات پیتزا پز هم از راه رسید +عکس
323906_235.jpg

ربات پیتزا پز هم از راه رسید +عکس

فیاض: یک شرکت نوپای فناوری به نام Zume رباتی طراحی کرده که می توان از آن برای پخت پیتزا کمک گرفت.

به گزارش فارس،  این شرکت که تنها سه ماه از آغاز فعالیتش می گذرد، از رایانه های هوشمند برای پخت پیتزا و حضور در بازار چند میلیارددلاری پخت و توزیع پیتزا کمک گرفته است.

در سال های اخیر استفاده از ربات ها و ماشین های دارای هوش مصنوعی برای پخت و پز افزایش یافته و به نظر می رسد آشپزها و رستوران دارها در سراسر جهان رقبای جدی و قدرتمندی پیدا کرده اند.

کارشناسان دنیای فناوری معتقدند با استفاده از ربات ها و نرم افزارهای رایانه ای می توان کارهای تکراری و خسته کننده و خطرناک را به ماشین ها سپرد و وقت انسان ها را برای انجام کارهای خلاقانه تر و با ارزش تر آزاد کرد.


رباتی که به منظور آماده سازی و طبخ پیتزا آماده شده یک بازوی هوشمند قابل برنامه ریزی است که با دقت مواد اولیه را بر روی خمیر پیتزا پخش می کند و خودش هم پیتزا را در درون فر مخصوص قرار می دهد.

قرار است در آینده ربات های مجزای دیگری برای آماده کردن پیتزای خام، افزودن پنیر و دیگر اقلام و خارج کردن پیتزای پخته از اجاق ساخته شود. حتی برای برش پیتزا و قرار دادن آن در جعبه برای تحویل هم بازوهای رباتیک خاصی طراحی خواهد شد.

جولیا کالینز مدیر عامل و بنیانگذار Zume می گوید با خودکار شدن این فرایندهای خسته کننده و تکراری می توان وقت بیشتری را صرف ارتقای کیفیت پیتزاها کرد و رضایت بیشتر مشتریان را به دست آورد.

البته Zume در این عرصه تنها نیست و شرکت دیگری به نام Momentum Machines از ربات برای تهیه خودکار همبرگر و دیگر انواع ساندویچ استفاده می کند.

می فایل