اخبار مهم
Home / فرهنگی / رازهای سربه مهر مثلث برمودا
272114_186.jpg

رازهای سربه مهر مثلث برمودا

فیاض: مثلث برمودا بزرگترین معمایی است که طی دهه های گذشته کارشناسان دریایی، محیط زیست و اقیانوس شناسان را به خود مشغول کرده و همچنان پاسخ مناسبی برای آن پیدا نشده است.

به گزارش العالم، دهها کشتی وهواپیما طی دهه های گذشته در منطقه مثلث فرضی برمودا ناپدید شده اند، ازاینرو آن را مثلث شیطان هم نامگذاری کرده اند.

به این ترتیب درحالی که اقیانوس اطلس با آبهای زلال و فضای سحرانگیز؛ مقصدی برای گردش و تفریح آبی و اقیانوس پیمایی به شمار می آید، مثلث شیطان در گوشه ای ازاین اقیانوس پهناور شرایط پیچیده و رعب انگیزی درمقابل بشریت قرارداده است.

درباره برمودا تاکنون صدها فیلم مستند و داستانی ساخته شده و این موضوع به مشهورشدن بیشتر آن منجر شده است، اما برخی خبرها، فضای رازآلود حاکم براین منطقه را تشدید کرده که از جمله آنها وجود پیام هایی ازخلبانان و سرنشینان کشتی های گم شده است.  

دسامبر ۱۹۴۵

۵ بمب افکن نیروی دریایی آمریکا هنگام نزدیک شدن به مثلث ، با توقف همزمان قطب نماها روبرو شدند، با این حال خلبانان با برج مراقبت تماس گرفته و کارشناسان را در جریان وضعیت پرواز قراردادند، اما یکی ازخلبان ها ناگهان فریاد  زده و می گوید : نمی توانیم هواپیما را کنترل کنیم ، نیروی دیگری ما را به مکان نامشخصی می برد. هواپیماها پس از آن ناپدید شدند بدون اینکه اثری ازخود بر جای بگذارند.

پیام دوم

دو جهانگرد اهل میامی در حال صید و تفریح به مثلث برمودا نزدیک شدند که شناورشان کارافتاد. یکی از آنان در پیامی به مرکز امداد گزارش کرد: کشتی ما خراب شده وچیزعجیبی دیدیم که قابل توصیف نیست. زمانی که امدادرسانان به منطقه رسیدند اثری از کشتی و جهانگردان نیافتند.

پیام سوم

از ملوانان کشتی ژاپنی “رایگوکومارو ” هنگامی که به داخل مثلت برمودا رفتند ، تنها این جملات شنیده شد ” به سرعت بیایید… راه فرارنداریم، نمی توانیم خودمان را نجات دهیم “

می فایل