اخبار مهم
Home / فرهنگی / دستگیری جیب‌برهای بی‌آرتی +عکس
273863_620.jpg

دستگیری جیب‌برهای بی‌آرتی +عکس

فیاض: در پی وقوع سرقت های جیب بری در اتوبوس و ایستگاه های خطوط BRT آزادی – تهرانپارس و راه آهن – تجریش در ایستگاه های چهارراه ولیعصر، میدان انقلاب، میدان امام حسین(ع)، میدان فردوسی و…، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

به گزارش مهر، بررسی اظهارات شکات و مالباختگان همگی حکایت از آن داشت که افرادی به شیوه های ایجاد درگیری های ساختگی در داخل ایستگاه و بعضا داخل اتوبوس ها و همچنین هل دادن افراد در داخل ایستگاه های شلوغ اقدام به سرقت محتویات جیب های آنها کرده اند.

همزمان با انجام طرح های پلیسی از سوی اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص کنترل نامحسوس ایستگاه های BRT محل وقوع سرقت ها، طرح دستگیری مجرمان حرفه ای و سابقه دار از سوی معاونت مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ انجام و دستگیری چهار نفر از این متهمان به نام های مهدی ۳۵ ساله، علی ۳۶ ساله، محمد ۳۷ ساله و وحید ۴۰ ساله و در بازرسی از مخفیگاه آنها، مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر کشف شد.

با شناسایی صاحبان مدارک شناسایی کشف شده از مخفیگاه متهمان، تعدادی از آنها در اظهارات خود عنوان کردند که به شیوه جیب بری در ایستگاه های اتوبوس BRT و تعدادی دیگری نیز به شیوه زورگیری مورد سرقت قرار گرفته اند که در مواجه حضوری، متهمین توسط تعدادی از مالباختگان مورد شناسایی قرار گرفتند.

با دستگیری این چهار متهم و شناسایی آنها از سوی تعدادی از مالباختگانی که به شیوه جیب بری مورد سرقت قرار گرفته بودند، هر چهار نفر به دستور دادیار شعبه اول دادسرای ۳۴ تهران و جهت انجام تحقیقات در اختیار اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

با بررسی سوابق متهمان، هر چهار متهم به عنوان مجرمان سابقه دار و حرفه ای در ارتکاب جرایم زورگیری و جیب بری مورد شناسایی قرار گرفتند. بررسی سوابق متهمان حکایت از آن داشت که این چهار متهم از سال ۸۲ تاکنون بارها به اتهام سرقت های به عنف و جیب بری دستگیر و روانه زندان شدند.

سرهنگ کارآگاه داوود فـرد، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متعدد متهمان در ارتکاب جرایم مختلف به ویژه در زمینه سرقت های به عنف و به ویژه جیب بری، شناسایی متهمان توسط تعدادی از مالباختگان و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر چهار متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است.

شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهمان شدند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

می فایل