اخبار مهم
Home / فرهنگی / در آخرین برنامه نود این فصل چه گذشت؟
285360_499.jpg

در آخرین برنامه نود این فصل چه گذشت؟

آفیاض: خرین برنامه نود فصل، از ساعت ۲۲:۳۰ دوشنبه شب از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت.
به گزارش باشگاه خبرنکاران، آخرین برنامه نود این فصل به بررسی کامل فینال جام حذفی و قهرمانی ذوب آهن، عکس العمل های سپاهانی ها به صحبت های جنجالی نویدکیا و گفتگوی ویژه با حضور پرویز مظلومی، یحیی گل محمدی و رشید مظاهری می پردازد.
سئوال مسابقه پیامکی این هفته به برترین مربی فصل اختصاص یافته بود.

۱۵ رکوردی که در لیگ پانزدهم شکست یا بهبود یافت به نمایش گذاشته شد.
گزارشی از آمار و ارقام عملکرد تیم ها در لیگ پانزدهم ارائه شد.
مقایسه ای میان مربیان داخلی و خارجی لیگ برتر صورت گرفت.
عملکرد برترین مربیان لیگ برتر پانزدهم مورد بررسی قرار گرفت.
 قسمت دوم گزارش های  آماری این برنامه به آمارهای اختصاصی هر تیم در لیگ اختصاص داشت.
در ادامه اثرگذاری تغییرات انجام شده مربیان در لیگ بررسی شد.
گزارشی از خرمشهر و پیشکسوتان فوتبال این شهر و حال و هوای روزگار قدیم آن پخش شد.
سپس عملکرد گزینه های نظرسنجی امشب مرور شد.
نکاتی در خصوص مضرات مصرف دخانیات پخش شد.
پرویز مظلومی سرمربی تیم فوتبال استقلال نخستین میهمان برنامه نود بود.
گزارش از حواشی پیش از بازی استقلال – ذوب آهن روی آنتن رفت که طی آن با مربیان تیم ها و مسئولان برگزاری مسابقات صحبت شد و تصاویر زیبایی از شور و حال هواداران و همچنین تمرین تیم ها پخش شد.
مظلومی: قول کسب جام نداده بودم!/ با استقلال قرارداد ۲ ساله دارم
پرویز مظلومی در ابتدای صحبت هایش گفت: هنوز سرمربی استقلال هستم و قرارداد ۲ ساله با این تیم دارم، در شرایط سختی تیم را تحویل گرفتم، در شرایطی که مذاکره مسئولان باشگاه با ۵ مربی ناکام ماند و من با ارائه برنامه ۳ ساله به باشگاه آمدم که در نهایت قراردادی ۲ ساله با باشگاه بستم و از همان ابتدا نیز قول کسب جام نداده بودم. طبق برنامه ام کسب سهمیه و جوانگرایی را در دستور کارم قرار دادم که فکر می کنم تا حدودی در رسیدن به اهداف موفق بودیم.
تیم ما ۲۰ هفته صدرنشین بود و عملکرد خوبی داشتیم. مشکلات زیادی داشتیم ، با ۲ بازیکن خارجی تیم را بستیم، پس از رفتن کرار قرار بود بازیکن خوبی جایگزین وی شود که متاسفانه مشکلات مالی باشگاه مانع رسیدن به اهدافمان شد. افشارزاده تیم را حمایت می کرد ولی باید بگویم که تقریبا تنها بودم.
هزینه هایی باید به تیم تزریق می شد که صرف بازیکنان خارجی سال های گذشته شد. 
پس از از دست دادن روزبه چشمی، بازیکن جایگزین برای وی نداشتیم و مجبور بودم از پست های دیگر برای خط میانی استفاده کنم.
مصدومان تیم مان زیاد شدند. حیدری، رمضانی و کریمی و شیحی مصدوم شدند که این مصدومیت ها برایمان مشکل ساز شدند. در این شرایط نتیجه گرفتیم و توقعات از ما بالا رفت.
وی در مورد بدنسازی تیم فوتبال استقلال گفت: بدنسازی تیم مشکلی نداشت و مربی بدنساز خوبی داشتیم و نیاز به بدنسازی داشتیم.
مظلومی خاطرنشان کرد: شما خودتان را جای من بگذارید و اگر هر روز بگویند می خواهند جای شما کسی را بیاورد تمرکزتان را حفظ می کنید؟ هر روز بازیکنانم می گفتند مگر قراردادتان سه ساله نیست؟ من خیلی چیزها را می دانستم اما برای اینکه حواشی ایجاد نشود به آن واکنش نشان ندادم. ما دربی را شکست خوردیم و سه امتیاز عقب افتادیم. هنوز شانس قهرمانی داریم اما یکی از اعضای باشگاه می روند خانه فرهاد مجیدی تا چهار صبح به همراه یکی از بازیکنان بزرگتر تیم التماسش را می کردند تا روی نیمکت بنشیند. آنها نمی دانند مجیدی مثل پسرم است و مکتب استقلال است و مثل بعضی ها نیست. من دنبال منافعم نبودم و کسانی که این کارها را می کنند دنبال منافع خودشان است. من قرارداد دارم اما می روند با اسکوچیچ صحبت می کردند. همین است که می گویم تنها هستم و بعضی بازی ها ناظران دل شان به حالم می سوخت و می دیدند در حال سکته هستم و آب برایم می آوردند. دو سال بعد آقای قلعه نویی تیم را پنجم و ششم کرد چه بلایی سرش اوردند؟ مگر او تیم را قهرمان نکرد؟ تا کی می خواهید سیبل کنید؟
وی خاطرنشان کرد: من قرارداد ۲ ساله دارم و از ابتدای کارم ۳ قول دادم، آشتی هواداران، کسب سهمیه و جوانگرایی که به قول خود عمل کردم. 
باور کنید در طول فصل به خاطر برخی رفتارها چندین بار تا مرز سکته پیش رفتم!
تیم من صدر جدول است و مساوی می کند، هوادار علیه من شعار می دهد! چرا باید اینگونه باشد.
من در هر تیمی که هستم کاپیتان خود را به عنوان دستیارم می دانم و مهدی هم کاملا با من هماهنگ بود.
او در مورد اینکه ریوالدو را یکی از بستگانش به تهران آورده بود یا خیر گفت: برادرزاده من مجوز ندارد و تنها نقش مترجم او را برعهده داشته است.
مظلومی با اشاره به احتمال ادامه همکاری اش با استقلال در صورت قهرمانی در جام حذفی گفت: من که می گویم دو سال دیگر با استقلال قرارداد دارم. بعد از بازی با من تماسی گرفته نشد. من از طریق رسانه ها متوجه اخبار می شوم. فردا هیات مدیره جلسه می گذارد و امیدوارم کارشناسی بررسی کنند که چرا تیمی که صدرنشین بوده اینگونه افت می کند.
او در مورد احتیاطش در بازی فینال گفت: شرایط اینگونه بازی ها می طلبد اما بعد اینکه گل اتفاقی خوردیم موقعیت های خوبی ایجاد کردیم.
مظلومی در پاسخ به اینکه اختلاف بین اعضای کادرفنی نیز وجود داشته گفت: اختلاف نظر باید همیشه باشد. من نفر اول بودم و باید حرف آخر را می زدم. یکی از مسائلی که بین ما وجود داشت جمع بندی همگی بود و مشورت می کردیم. ما در طول هفته مشورت می کردیم و شاید اختلاف نظر نداشتیم اما مشکلی با یکدیگر نداشتیم.
مظلومی در مورد اینکه چرا در مورد بحث رحمتی و قلعه نویی وارد ماجرا نشد گفت: من سرمربی هستم و همیشه می گویم باید احترام سرمربی حفظ شود. خود رحمتی هم ناراحت بود از این قضیه و پشیمان شد.
وی در مورد اینکه چرا تیمش زیبا بازی نمی کرد گفت: یک مربی برای زیبا بازی کردن باید ابزار آن را در اختیار داشته باشد اما بازی های که فوق العاده بازی می کردیم هم کم نبودند. بازی با سپاهان، بازی با فولاد و بازی با تراکتورسازی در تبریز از این دسته بازی ها بودند.
مظلومی در مورد اینکه فردا چه سرنوشتی در انتظار اوست گفت: من از مکتب استقلال هستم. از چهار سال پیش طلبکار هستم اما هیچ وقت صحبتی نکردم. هر وقت به من نیاز داشتند آمدم. من استعفا نمی دهم و آینده را می بینم. باید کادرفنی ام را تقویت می کردم اما مصدومیت ها و نبود بازیکن خیلی به ما ضربه زد.
وی در پایان گفت: تشکر ویژه ای می کنم از همه کسانی که ما را حمایت کردند و البته کسانی که ما را حمایت نکردند. از کادرپزشکی و … استقلال برای اینکه تلاش داشتند تیم در شرایط خوبی بماند تشکر می کنم. من از آقای پورحیدری و نصرالله عبداللهی تشکر می کنم و ما خیلی ضربه بزرگی خوردیم وقتی آقای پورحیدری بیمار شدند. از شخص آقای افشارزاده نیز تشکر می کنم. مدیری که زیاد دوست ندارند تغییرات ایجاد شود اما…!
گزارش از نود تا تود با موضوع حواشی یک هفته گذشته فوتبال کشور پخش شد که شامل قسمت های زیر بود: 
مشکل استادیوم در تبریز برای تراکتورسازی با صعود ماشین سازی به لیگ برتر
جشن صعود عجیب و پرحادثه تیم فومن از دسته سوم به دوم
تشکیل جلسه هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس و واکنش به مذاکره با جلال حسینی
پیوستن پیام صادقیان به ماشین سازی و کولیبالی به سپاهان
سرنوشت نفت تهران بعد از تصمیم به واگذاری
گل محمدی: به بازیکنانم گفته بودم چیپ نزنند
یحیی گل محمدی سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن ، قهرمان جام حذفی فوتبال، دومین میهمان این هفته برنامه نود بود و در خصوص مشکلات و وضعیت تیمش از ابتدا تا پایان فصل، توضیحاتی ارائه داد.
سرمربی ذوب آهن درباره مسیر این فصل ذوب آهن گفت: ما فصل را با بدشانسی شروع کردیم. مصدومیت قنبری کار ما را در دفاع سخت کرد. در شروع فصل حدادی فر هم مصدوم شد و فصل را بد شروع کردیم.
وی ادامه داد: رفته رفته بهتر شدیم و ثبات یافتیم. در جام حذفی و در دیدار با بادران، پرسپولیس، سپاهان شرایط مان بهتر شد. در آسیا هم بازی های خوبی انجام دادیم و با توجه به فشردگی مسابقات خوب عمل کردیم و با اقتدار صعود کردیم و حسرت بازی با العین را می خورم. بازی را خوب شروع کردیم و گل بدی خوردیم. به نظرم بازیکنان احساس کردند به راحتی صعود می کنند و همین باعث شد تمرکز خوبی نداشته باشیم. چهار روز بعد از آن فینال جام حذفی را داشتیم. مصدومان زیادی داشتیم و احسان پهلوان و هاشم بیک زاده را در اختیار نداشتیم و مهدی رجب زاده هم با مصدومیت ۱۲۰ دقیقه بازی کرد.
گل محمدی در مورد اینکه تیمش چرا در دو ماه آخر عملکرد خوبی نداشت اینطور توضیح داد: ما در چند بازی گل اول را زدیم اما بازی در نهایت مساوی شد. در باشگاه های ایرانی وقتی یک تیم بخواهد در دو تورنمنت مسابقه دهد با مشکل مواجه می شود و این به دلیل امکاناتی است که از آن برخوردار نیستیم. حفظ تمرکز بازیکنان، شرایط بدنی و … و حفظ انگیزه بازیکنان شرایط را سخت می کند.
وی ادامه داد: ما جام گرفتیم و شاید بگویند یحیی موفق است. من گرفتن جام را موفقیت نمی دانم و باید دید چه تاثیری در باشگاه می گذاریم. دو سال پیش که باشگاه را در اختیار گرفتیم بازسازی را آغاز کردیم و حتی در چندین بازی ابتدایی نتیجه لازم را کسب نکردیم اما در این دو سال از بازیکنان جوان و خوبی استفاده کردیم و به فوتبال معرفی کردیم.
گل محمدی درباره شرایط پنالتی ها گفت: ما در نیمه اول شرایط مان سخت شده بود. چهار روز قبل بازی کرده بودیم و بازیکنانم خسته بودند. هر چه رو به پایان می رفتیم بازیکنانم به دلیل خستگی می افتادند. طبیعی بود دوست نداشتیم بازی به وقت اضافه برود. بعد از سومین تعویض هم بازیکنان مصدوم در ترکیب داشتم که تا پایان با این شرایط ادامه دادند.
وی با اشاره به خاطره اش از جام ملت های آسیا که با از دست رفتن پنالتی اش در دوران بازیگری همراه شد گفت: به بازیکنانم گفته بودم جیپ نزنید. طوری شده بود که بازیکنانم حتی در تمرین می گفتند چیپ نمی زنیم و کاملا آگاه بودند.
گل محمدی در مورد شکست در دیدار پایانی لیگ و هجوم هواداران پرسپولیس به صفحه شخصی اش گفت: ما شرایط سختی در آن بازی داشتیم و دو آنالیز مختلف برای این بازی داشتیم اما شرایط در این بازی به سود ما رقم نخورد.
وی در مورد ادامه همکاری اش با ذوب گفت: ما برای فصل آینده و با توجه به اینکه در آسیا حضور داریم باید تیم قدرتمندی را اماده کنیم.
رشید مظاهری دروازه بان ذوب آهن میهمان بعدی برنامه نود بود.

می فایل