اخبار مهم
Home / سیاسی / داعش مقام‌ سعودی را کشت؟! +عکس
267270_513.jpg

داعش مقام‌ سعودی را کشت؟! +عکس

فیاض: منابع سعودی روز سه شنبه از کشته شدن یک مقام امنیتی سعودی به ضرب گلوله در غرب ریاض خبر دادند.

به گزارش مهر به نقل از پایگاه العهد، وزارت کشور عربستان روز سه شنبه از کشته شدن یک مسئول امنیتی سعودی و کشف جسد وی در غرب ریاض خبر داد.

به گفته سخنگوی امنیتی وزارت کشور عربستان این مقام امنیتی که سرهنگ «کتاب ماجد الحمادی» نام دارد صبح سه شنبه در مرکز العرجا در منطقه الدوادمی مورد تیراندازی قرار گرفته و کشته شد. بر اساس تصاویر منتشره، خودرو حامل این افسر اطلاعاتی که مدیر اداره امنیتی القویعیه بود در غرب ریاض هدف تیراندازی مهاجمان ناشناس قرار گرفته است.

خبرگزاری رسمی عربستان هم با تایید خبر کشته شدن این مقام امنیتی به نقل از سخنگوی امنیتی وزارت کشور سعودی گزارش داد که سرهنگ ماجد الحمادی پس از آنکه هدف تیراندازی افراد ناشناس قرار گرفت، کشته شد.

بنا بر اعلام خبرگزاری رسمی سعودی، دستگاه‌های امنیتی ذیربط در پی این حادثه، تحقیقات و پیگیری‌ های امنیتی را آغاز کردند. در همین حال منابع خبری اعلام کردند که گروه تروریستی تکفیری داعش مسئولیت این اقدام را برعهده گرفته است.

 داعش مسئولیت ترور را برعهده گرفت

رسانه‌های عربی جزئیات جدیدی از ترور یک مقام امنیتی سعودی در نزدیکی ریاض پایتخت عربستان منتشر کردند.

به گزارش تسنیم به نقل از العهد سخنگوی امنیتی وزارت کشور عربستان اعلام کرد که افراد مسلح ناشناس در بزرگراهی در استان الدوادمی در غرب ریاض پایتخت عربستان به سوی سرهنگ “کتاب ماجد الحمادی” تیراندازی کرده و او را به قتل رساندند .

براساس اعلام این منبع امنیتی وی در ساعت هشت و ۳۰ دقیقه صبح دیروز ( سه شنبه) و در مرکز العرجا واقع در استان الدوامی الحمادی از سوی یک منبع ناشناس هدف تیراندازی قرار گرفت و کشته شد.

سخنگوی امنیتی وزارت کشور بدون اعلام جزییات بیشتر در مورد این عملیات تروریستی توضیح داد که نیروهای امنیتی اقدامات مورد نظر را برای پیگیری‌های بیشتر در رابطه با این حادثه آغاز کردند.

تارنمای خبری “اعماق” وابسته به داعش خاطرنشان کرد که داعش مسؤولیت این حمله را به عهده گرفته است. این سایت اینترنتی نوشت که الحمادی رئیس ادارۀ آگاهی القویعیه بوده است.

رسانه‌های اینترنتی سعودی عنوان کردند که اطلاعات اولیه نشان می‌دهد “عقاب محجب العتیبی” تروریست تحت تعقیب در این عملیات دست داشته است.

می فایل