اخبار مهم
Home / سیاسی / دادگاه مردمی جنایت سعودی‌ها +تصاویر
resized_273642_786.jpg

دادگاه مردمی جنایت سعودی‌ها +تصاویر

فیاض: اولین محاکمه مردمی رژیم آل سعود به اتهام ارتکاب جنایت جنگی و نسل کشی علیه مردم یمن برگزار شد.

برگزاری این دادگاه به شیوه دادگاه های جنگی و قوانین آن است. آنچه که دادگاه کیفری بین المللی نتوانست انجام دهد، یمنی‌ها در یک سالن کوچک انجام دادند.

در این دادگاه قضات، وکلا و خانواده های قربانیان تجاوز سعودی ها حضور یافتند و منتظر آغاز اولین محاکمه مردمی با استفاده از شیوه دادگاه های جنگی و بر اساس قوانین این دادگاه هستند.

رژیم آل سعود به همراه متحدان خود متهمان این دادگاه بوده که منتظر رای عادلانه ملت یمن هستند. قرار است این دادگاه پرونده های مختلف جنایت سعودی ها را بررسی کند.

قضات و حقوقدانان یمنی می گویند گذشت زمان باعث از بین رفتن اتهامات متجاوزان به یمن نخواهد شد.

قرار است روز پنج شنبه بررسی این جنایات آغاز شود و در نهایت احکام قضایی صادر خواهد شد و به امضای ملت یمن خواهد رسید. یمنی ها با صدور این احکام تلاش می کنند دیگر دادگاه ها در عرصه بین المللی این راه را دنبال کنند چرا که عدالت جوهر وجود انسانیت است.

«طلعت الشرجبی» فعال حقوقی یمنی گفت: در این دادگاه جنایات تجاوز به یمن، نسل کشی، استفاده از بمب های ممنوعه بین المللی و هدف قرار دادن آثار تاریخی و باستانی سوریه بررسی خواهد شد.

«عبدالوهاب ناجی» وکیل یمنی گفت: این دادگاه به مثابه یادآوری برای جهان خواهد بود و باید جامعه بین المللی، سازمان های حقوق بشری و دادگاه کیفری بین المللی درباره جنایات نسل کشی و جنایت علیه بشریت در یمن موضع گیری کنند.

شاید گروه‌های یمنی از طریق مذاکرات سیاسی بتوانند به راه حلی برای پایان دادن به بحران این کشور برسند و در عین حال فعالان حقوقی یمنی می‌گویند قصاص جنایتکاران جنگی در یمن یک حق انسانی است و این توافقات سیاسی را نقض نمی‌کند.

رژیم سعودی و همپیمانانش از فروردین سال قبل به بهانه حمایت از دولت مستعفی یمن و بازگرداندن آن به قدرت حمله های هوایی و حصر همه جانبه یمن را آغاز کردند که تاکنون هزاران غیرنظامی یمنی در نتیجه این مداخله نظامی شهید و صدها هزار نفر آواره شده اند.

می فایل