اخبار مهم
Home / سیاسی / حسین‌زاده از تهدید خود خبر داده بود
278063_972.jpg

حسین‌زاده از تهدید خود خبر داده بود

فیاض: یعقوب توکلی مدیر گروه انقلاب اسلامی دانشگاه معارف در گفت‌وگو با فارس، ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت مرحوم محمدعلی حسین‌زاده، گفت: مرحوم حسین‌زاده از همکاران و دوستان ما و همچنین از اساتید درس انقلاب اسلامی و فارغ‌التحصیل دانشکده معارف قم بود، که در این راستا تلاش‌های بسیار زیادی هم انجام داد.

توکلی افزود: مرحوم حسین‌زاده به دلیل فعالیت‌های گسترده‌ای که در نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه تهران داشت و همچنین به دلیل ایستادگی در برابر جریان‌های ضد انقلاب و نفاق، معمولاً مورد تهدید و توهین قرار می‌گرفت و بارها مسئله تهدید علیه خودش را با اینجانب مطرح کرده بود.

وی ادامه داد: گستره فعالیت مرحوم حسین‌زاده در موضوعات مختلف مربوط به انقلاب اسلامی و همچنین تلاش برای دفاع از ارزش‌های انقلاب بر کمترکسی پوشیده است به گونه‌ای که منافقین در رسانه‌های خود چندین بار از مرحوم به عنوان شخصی که مورد تنفر و بغض آنان است، یاد کرده بودند.

این استاد دانشگاه با اشاره به موفقیت مرحوم حسین‌زاده در راهیابی به دهمین دوره مجلس، تصریح کرد: موفقیت مرحوم حسین‌زاده در انتخابات مراغه آن هم با دست خالی و کمترین امکانات نشانه اعتماد مردم شهید پرور مراغه به این جوان انقلابی و پاک باخته بود.

توکلی تأکید کرد: تلقی ما این است که از کنار حادثه‌ای که برای مرحوم حسین‌زاده رخ داده نمی‌توان با سرعت و بی‌توجهی گذشت، از طرفی هم بنابر اظهارات خانواده آقای حسین‌زاده، مرحوم قبل از حادثه، در تماس‌هایی از مسئله تهدید شدن در جاده را خبر داده بود.

وی افزود: خواهرزاده مرحوم حسین‌زاده به ما خبر داد که شکایتی را در این رابطه تنظیم کرده‌اند و قصد دارند موضوع درگذشت مرحوم را پیگیری کنند، علی‌القاعده انتظار می‌رود که دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی کشور نیز با حساسیت بالایی مسئله را از هر حیث مورد بررسی و پیگیری قرار دهند.

این استاد دانشگاه اظهارداشت: بنابر گزارش شاهدان حادثه، شیشه‌های خودرو ۴۰ متر قبل از واژگون شدن روی زمین ریخته شده بود که به نظر نمی‌رسد عامل خواب‌آلودگی تنها دلیل حادثه و درگذشت مرحوم حسین‌زاده باشد و این گمان بسیار قوی وجود دارد که این مرحوم مورد بغض جریان ضد انقلاب قرار گرفته باشد.

توکلی گفت: اخیراً نیز شاهد حملات شدیدی به مرحوم حسین‌زاده از سوی جریان ضد انقلاب بودیم. برخی از  سایت‌های ضد انقلاب نیز خوشحالی و احساس موفقیت و پیروزی خود را در رابطه با درگذشت مرحوم حسین‌زاده اعلام کردند.

وی در خاتمه با اشاره به مشکلات اقتصادی که احتمالا برای خانواده مرحوم حسین‌زاده پیش خواهد آمد، گفت: با توجه به اینکه مرحوم حسین‌زاده به دلیل شرکت در انتخابات از محل کار قبلی خود استعفاء داده ممکن است رابطه استخدامی وی دچار اختلال شده باشد و ما از مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم با عنایت به اینکه نامبرده دارای ۴ فرزند صغیر است شرایط ویژه‌ای را برای وضعیت استخدامی وی و مسائل مالی آینده خانواده این مرحوم در نظر بگیرند.

لازم به ذکر است تصویر زیر خودروی مرحوم حسین‌زاده پس از واژگونی است:

می فایل