اخبار مهم
Home / فرهنگی / حریق گسترده در باغات شهرستان بن +تصاویر
424447_199.jpg

حریق گسترده در باغات شهرستان بن +تصاویر

فیاض: حریق گسترده در باغات شهرستان بن در استان چهارمحال و بختیاری از عصر امروز آغاز که براساس نخستین برآوردها ۲۵۰ هکتار از باغات در آتش سوخته است.

به گزارش تسنیم، آتش‌سوزی در مراتع و باغات شهرستان بن از عصر امروز آغاز که براساس برآوردهای انجام شده تاکنون ۲۵۰ هکتار از باغات و مراتع در آتش سوخته ست.

کمال اکبریان، فرماندار شهرستان بن در گفت‌وگو با تسنیم  اظهار داشت: آتش‌سوزی عصر امروز در باغات و اراضی شهرستان بن آغاز شده که هنوز هم ادامه دارد.

وی با اشاره به تلاش آتش‌نشانان برای مهار آتش افزود: به علت وزش باد شدید در منطقه آتش پس از خاموش شدن دوباره شلعه ور می‌شود و اطفای حریق را با سختی مواجه کرده است.

فرماندار شهرستان بن بیان کرد: از شهرستان شهرکرد و سامان نیز برای خاموش کردن آتش درخواست کمک شده که هم‌اکنون در محل آتش‌سوزی حضور دارند.

اکبریان درباره میزان آتش خاطرنشان کرد: در حال حاضر نمی‌توان وسعت آتش‌سوزی را به طور دقیق اعلام کرد اما پس از اطفای حریق میزان آتش‌سوزی و خسارات وارده برآورد و اعلام می‌شود.

گستره حریق تا ۲۵۰ هکتار از باغات

مجید علیپور، مدیرعامل آتش‌نشانی شهرکرد در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: ۸ خودروی آتش‌نشانی، ۲ دستگاه لودر، ۲ دستگاه خودروی اطفا حریق منابع طبیعی، خودروی‌های هلال احمر، اورژانس، ستاد بحران و نیروهای مردمی در صحنه حضور دارند.

وی افزود: فاصله‌ حریق تا خودروهای آتش‌نشانی در بعضی نقاط به ۳۴۰ ‌متر هم می‌رسد که دسترسی را بسیار سخت می‌کرد.

مدیرعامل آتش‌نشانی شهرکرد بیان کرد: گستره‌ حریق از ضلع جنوبی شهر بن منطقه‌«دراز دره» تا پشت باغات امامزاده بابا پیراحمد(ع) وسعتی در حدود ۲۵۰ هکتار است.

علیپور خاطرنشان کرد: عملیات اطفا حریق مراتع و باغات همچنان ادامه دارد. درختان، مراتع و حیوانات خسارت اصلی را متحمل شده‌اند.

حریق گسترده در باغات شهرستان بن +تصاویر

می فایل