اخبار مهم
Home / اقتصادی / حراج شورولت کوروتی که فقط دو دنده دارد! +تصاویر
resized_359749_377.jpg

حراج شورولت کوروتی که فقط دو دنده دارد! +تصاویر

فیاض: هنگامی‌که به نسل اول شورولت کوروت یا همان C۱ فکر می‌کنید، احتمالاً فکر می‌کنید که یک پیشرانهٔ شش سیلندر در زیر کاپوت آن قرار دارد. اما این تصور لزوماً همیشه درست نیست؛ مانند این نمونهٔ بسیار کمیاب که قرار است به زودی به حراج گذاشته شود.

 به گزارش پدال، در سال سوم تولید نسل اول شورولت کوروت یعنی سال ۱۹۵۵، شورولت پیشرانهٔ ۳٫۹ لیتری شش سیلندر خطی آن‌را با یک واحد ۴٫۳ لیتری V8 جایگزین کرد. در این سال تنها ۷۰۰ دستگاه کوروت تولید شد که بیشتر آن‌ها به رنگ‌های سفید و قرمز بودند؛ اما در سال ۱۹۵۵ تنها ۱۵ کوروت نیز با رنگ مسی تولید شد.حال یک دستگاه از این کوروت‌های بسیار خاص و کمیاب به حراج گذاشته شده است. این شورولت کوروت بیست و دومین نمونه‌ای است که در سال ۱۹۵۵ ساخته شده است.

این خودروی خاص به‌دقت بازسازی شده و هم‌اکنون در اسپانیا قرار دارد. همچنین رنگ مسی این کوروت فوق‌العاده نیز تطابق کاملی با تودوزی و سقف پارچه‌ای کرم‌رنگ آن دارد.

گیربکس این کوروت C1 تضاد کاملی با جدیدترین نمونهٔ کوروت دارد زیرا درحالی‌که هم‌اکنون کوروت C7 از گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک استفاده می‌کند، گیربکس اتوماتیک این کوروت C1 تنها دو دنده دارد. بله درست خوانید فقط دو دنده! به همراه یک مبدل گشتاور قدیمی. این شورولت کوروت منحصربه‌فرد قرار است ماه آینده در حراجی RM Sotheb در پاریس به حراج گذاشته شود.

می فایل