اخبار مهم
Home / ورزشی / جدول زمان‌بندی بودجه سال۹۷
resized_427420_869.jpg

جدول زمان‌بندی بودجه سال۹۷

فیاض: محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه می‌گوید که امسال شرایط دخل و خرج دولت و به خصوص بودجه‌بندی که از سوی دستگاههای اجرایی به این سازمان اعلام می‌شود، کاملا متفاوت از سال‌های قبل است و دیگر این طور نیست که به روال سابق، هر دستگاهی بودجه سال ۹۷ را بر اساس اعداد و ارقام سال گذشته پیشنهاد دهد و سازمان برنامه نیز رقمی را به بودجه سال قبلش اضافه کند و همه چیز به خیر و خوبی تمام شود؛ بلکه امسال قرار است که برای سال آینده، بودجه‌ای طرح‌ریزی شود که در آن، هر دستگاهی بر اساس عملکردی که دارد، بودجه دریافت نماید.

به گزارش مهر تمام این‌ها در شرایطی است که قرار بر این است که بودجه سال ۹۷ کل کشور رنگ و لعاب دیگری داشته باشد و بودجه هم کاملا عملیاتی شود. ضمن اینکه منابع مالی دیگر قرار نیست مستقیم به دستگاههای اجرایی تخصیص داده شود، بلکه روسای سازمان‌های برنامه و بودجه در همه استانها قرار است که منابع را مدیریت کنند و در نهایت، اگر صرفه‌جویی هم داشته باشند، به پروژه‌های اولویت‌دار خود، منابع صرفه‌جویی شده را اختصاص دهند.

وی البته به این نکته هم اشاره کرده که دولت تا پیش از نیمه آبانماه، به مجلس ارایه خواهد کرد. بر این اساس هم، اکنون وی زمان بندی کارگروه پیش‌بینی منابع، درخصوص بررسی پیشنهاد دستگاههای اجرایی از میزان منابع قابل وصول در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور را ابلاغ کرده است. این جدول زمان‌بندی را منتشر کرده است:

می فایل