اخبار مهم
Home / فرهنگی / تولد نوزاد در واژگونی یک اتوبوس +تصاویر
resized_318515_685.jpg

تولد نوزاد در واژگونی یک اتوبوس +تصاویر

فیاض: مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: بامداد امروز در پی واژگونی یک دستگاه اتوبوس قم – شیراز که ۴۵ نفر مسافر همراه داشت، ۴۲ نفر مصدوم و ۳ نفر نیز به علت شدت جراحات کشته شدند.

به گزارش فارس از اصفهان، ساعت ۰۰:۱۸ بامداد امروز بود که اتوبوس مسافربری به علت نم جاده که ناشی از بارندگی در آن ساعات بود، راننده کنترل اتوبوس را از دست می‌دهد و باعث واژگونی در محور قم – شیراز نرسیده به شهرضا می‌شود.

غفور راستین با اشاره به واژگونی این اتوبوس اظهار کرد: این حادثه بامداد امروز در ۱۰ کیلومتری شهرضا رخ داد که پس از اطلاع به واحدهای امدادی اورژانس به‌ سرعت مأموران اورژانس در محل حادثه حضور پیدا کردند.

وی در ادامه از اعزام ۶ کد اتوبوس آمبولانس از اورژانس و ۴ کد آمبولانس از هلال‌احمر خبر داد و افزود: در واژگونی اتوبوس ۴۵ نفر از سرنشین‌های آن مجروح شدند که پس از انجام اقدامات اولیه و معاینه‌های پزشکی به بیمارستان‌های نزدیک به محل حادثه انتقال یافتند.

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان مصدومین طبق آمار اولیه مصدومین این حادثه را ۱۱ زن، ۲۴ مرد و ۳ کودک عنوان کرد و گفت: پس از آخرین جمع‌بندی و بر طبق اسامی افراد مصدوم در این حادثه، مشخص شد که ۴۲ نفر مرد، زن و کودک شدند.

وی از اعزام ۱۹ نفر از مصدومان با شرایط حاد به بیمارستان‌های اصفهان خبر داد و گفت: یکی از مصدوم‌ها که شرایط وخیمی را داشت پس از انجام عمل در بیمارستان امیرالمؤمنین شهرضا به اصفهان منتقل شد.

راستین از نجات کودک ۱ ساله‌ای که مادر خود را در این حادثه ازدست‌داده خبر داد و تصریح کرد: مصدوم‌های حاصل از سانحه واژگونی توسط مأموران اورژانس و هلال‌احمر به بیمارستان‌های، امیرالمؤمنین شهرضا، امین اصفهان، الزهرا اصفهان و کاشانی اصفهان منتقل و بستری شدند.

وی از فوت سه نفر از سرنشین‌های اتوبوس به علت شدت جراحت‌های واردشده در واژگونی گفت و خاطرنشان کرد: فوتی‌های این سانحه یک مرد و دو زن بودند که در دم جان خود را از دست دادند.

 از زایمان مادر در حین این امدادرسانی به مصدومین واژگونی اتوبوس خبر داد و گفت: شب گذشته هنگامی‌که تکنسین‌های اورژانس در حال انجام اقدامات اولیه پزشکی برای مصدومان و انتقال آن‌ها به بیمارستان بودند از وضعیت وخیم خانم بارداری آگاه شدند.

وی در ادامه تشریح کرد: خانم حدود ۳۵ سال که باردار بود و به علت درد ناشی از بارداری در مسیر بیمارستان بود با فرارسیدن زمان زایمان به مأموران اورژانس را مطلع می‌سازد که با حضور تکنسین‌های اورژانس و انجام به‌موقع اقدامات لازم نوزاد را در داخل خودرو به دنیا می‌آورند.

راستین وضعیت مادر و نوزاد را پس از زایمان در سلامت کامل دانست و افزود: پس از تولد نوزاد داخل پراید در پارکینگ بیمارستان، مادر و نوزاد جهت ادامه درمان به زایشگاه بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) منتقل شدند.

می فایل