اخبار مهم
Home / سیاسی / تهدید تحلیلگر BBC فارسی به قتل +عکس
284830_595.jpg

تهدید تحلیلگر BBC فارسی به قتل +عکس

فیاض: کارشناس و تحلیلگر بی بی سی فارسی در فیس بوک خود نوشت: از دیروز چهار توییت زیر را پست کرده ام. واکنش منتقدان اغلب خشونت کلامی، تهدید به مرگ و تجاوز برای خود و خانواده ام بوده است.

به گزارش تسنیم، علی علیزاده که در برنامه های بی بی سی فارسی بعنوان کارشناس و تحلیلگر استفاده می شود در فیس بوک خود نوشت: از دیروز چهار توییت زیر را پست کرده ام. واکنش منتقدان اغلب خشونت کلامی، تهدید به مرگ و تجاوز برای خود و خانواده ام بوده است. مانند تمام شانزده ماه گذشته و پس از گفتن امری که بعدها بدیهی شد یعنی انکه شارلی ابدو نشریه ای نژادپرستانه است، رواداران لیبرال و سینه چاکان حقوق بشر و آزادی بیان ذره ای اعتراض نکردند. گمان کنم با یقین بتوان گفت خداناباوران و سکولارهای ستیزه جوی ایرانی، این بنیادگرایان جدید، برتری اخلاقی به بنیادگرایان دینی ندارند.

١- سکولار ستیزه جو روی دیگر بنیادگرای مذهبیست. او عامدانه مقدسات مذهبی/فرهنگی را تحریک میکند تا دیگری را به واکنش خشونت امیز وادار کند.

٢- بیش از دینداران، نیاز به واکنش بیدینان به نفرت ضدمذهبیست. سکولاریزم ستیزه جو نه اعتقادی الاهیاتی که نگاهیست استعمارگرایانه و نژادپرستانه.

٣- حسین بن علی مهمترین عنصر فرهنگی ۷۵ میلیون ایرانیست. با لبیک به او ۲۰۰ هزار جوان برای دفاع از ایران شهید شدند. اهانت به حسین اهانت به ایرانست.

٤-اینجای جهان، اگر از شلاق خوردن کارگر به خشم میایی، ظلم ستیزی بلاواسطه ات و بنیان عاملیت سیاسی ات ریشه در حسین دارند ابله نه ارزشهای حقوق بشر.

می فایل