اخبار مهم
Home / فرهنگی / تربیت دانش‌آموزان به بسیج و هیأت‌های مذهبی واگذار شود
320884_121.jpg

تربیت دانش‌آموزان به بسیج و هیأت‌های مذهبی واگذار شود

فیاض: عضو جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه برخی افراد نسبت به مشکلات سکولار شدن هیأت مذهبی آگاهی ندارند، گفت: استکبار کارکرد هیأت مذهبی را می‌داند زیرا در فتنه ۸۸ مشخص شد که هیأت‌های انقلابی نظام را حفظ می‌کنند به همین علت برای سکولار شدن هیأت‌ها تلاش می‌کند.

به گزارش فارس از قم، سعید قاسمی پیش از ظهر امروز در مراسم اختتامیه ششمین همایش هیأت‌های محوری و برگزیده کشور که به همت جامعه ایمانی مشعر در سالن غدیر مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران مهدی(عج) برگزار شد، با بیان اینکه رهبری برای جلوگیری از آسیب رسیدن به نظام اسلامی خودشان به صورت مستقیم با دشمن مبارزه می‌کنند، اظهار کرد: اکنون مدعیان راه ولایت فقیه ایشان را در خط مقدم نبرد قرار داده و پشت سر او هستند درحالی که سرباز باید در جنگ عملی جلوتر از فرمانده خود باشد.

عضو جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه برخی افراد نسبت به مشکلات سکولار شدن هیأت مذهبی آگاهی ندارند، اضافه کرد: استکبار کارکرد هیأت مذهبی را می‌داند زیرا در فتنه ۸۸ مشخص شد که هیأت‌های انقلابی نظام را حفظ می‌کنند به همین علت برای سکولار شدن هیأت‌ها تلاش می‌کند.

قاسمی خاطرنشان کرد: بی‌بصیرتی در میان خواص و عوام جامعه اسلامی به خوبی قابل مشاهده است به همین علت در طول تاریخ در جنگ سخت مقابل دشمن آشکار به خوبی ایستاده‌ایم اما در جنگ نرم با مشکلاتی روبه‌رو شدیم که برای رفع آن نیازمند بصیرت هستیم.

وی از نفوذ تهاجمات دشمن در میان اقشار مختلف جامعه اسلامی یاد کرد و گفت: هیأت‌های انقلابی در مقابل هیأت‌های سکولار رسالت‌های مشخصی را برعهده دارند که نباید در انجام آنها کوتاهی کنند.

قاسمی به سخنان هاشمی‌رفسنجانی در جمع مسؤولان آموزش و پرورش کشور مبنی بر اینکه روحانی در دوره دوم خود کارهای نیمه‌تمام را تکمیل می‌کند، اشاره و عنوان کرد: آموزش و پرورش مورد اشغال داعش فکری است به همین علت نوجوانان و جوانان در فضاهای آموزشی با تفکرات اهل فتنه رشد می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مسؤولان باید نسبت به دغدغه‌های رهبری توجه کنند، مطرح کرد: در مدارس و دانشگاه به امام خمینی(ره) و اهل بیت(ع) به صورت لازم پرداخته نشده به همین علت خلأ دفاع‌شناسی و انقلاب‌شناسی در مجامع آموزشی جامعه اسلامی به خوبی قابل مشاهده است.

این فرمانده دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: دستاورد وزارت آموزش و پرورش نسبت به دستاوردهای وزارت خارجه تاسف‌بارتر است زیرا مدارس آموزشی به شرکت‌های خصوصی واگذار شده که دارای تفکر انقلابی نیستند.

وی با تاکید بر اینکه تربیت دانش‌آموزان باید به بسیج و هیأت‌های مذهبی واگذار شود، اضافه کرد: اکنون ۷۰ روز از موضوع حقوق‌های نجومی گذشته و رهبری طی این دوران سه بار اخطار داده‌اند اما مسؤولان دولت نسبت به این اخطارها بی‌توجه هستند.

قاسمی با بیان اینکه هیأت‌های مذهبی باید نفوذ فرهنگی را جبران کنند، از تلاش دشمن برای ایجاد شبهه‌افکنی در افکار جوانان و نوجوانان یاد کرد و گفت: در حماسه اربعین باید توان هیأت‌های مذهبی به نمایش گذاشته شود و تحقق این امر نیازمند برگزاری نشست‌های فرهنگی و بصیرتی است.

عضو جبهه انقلاب فرهنگی حقوق‌های نجومی را عاملی برای ایجاد فاصله میان مردم و نظام اسلامی دانست و عنوان کرد: شخصیت‌هایی همانند شیخ زکزاکی که در ترویج مکتب اهل بیت(ع) موفق بوده‌اند تربیت ‌شدگان انقلاب اسلامی هستند؛ اگر داعش داخلی به نظام اسلامی خیانت نمی‌کرد اکنون بخشی از دنیا در اختیار نظام اسلامی بود.

وی با اشاره به اینکه جبهه اسلام با وجود مشکلات در کشورهای مختلف دنیا شکل گرفته است، اظهار کرد: باید اهداف مورد نظر نظام اسلامی مورد توجه مسؤولان هیأت‌های مذهبی قرار گیرد زیرا این ظرفیت‌های فرهنگی در تحقق آرمان‌ها نقش قابل توجهی دارند.

قاسمی با تاکید بر اینکه نمایندگان نظام اسلامی در کشورهای مختلف دنیا به خوبی در حال درخشیدن هستند، اضافه کرد: تحقق تمدن نوین اسلامی بدون لشکر انقلابی امکان‌پذیر نیست به همین دلیل تشکل‌های مختلف انقلابی به ویژه هیأت‌های مذهبی باید نسبت به تربیت فرزندان جامعه با آرمان‌های انقلابی اهتمام ویژه داشته باشند.

می فایل