اخبار مهم
Home / ورزشی / تداوم افزایش قیمت سکه و دلار +جدول
428789_578.jpg

تداوم افزایش قیمت سکه و دلار +جدول

فیاض: بازار سکه در نخستین روز هفته با روندی افزایشی رو به رو شد.

سکه امامی با افزایش ۹ هزار و ۲۰۰ تومان نسبت به پنج شنبه به قیمت یک میلیون و ۳۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان در بازار عرضه شد. نیم سکه و ربع سکه نیز هر دو با افزایش ۶ هزار تومان به ترتیب به قیمت های ۶۷۱ هزار تومان و ۳۷۸ هزار و ۷۰۰ تومان رسید.

بازار ارز نیز همسو با بازار سکه با روندی افزایشی رو به رو شد.

دلار آمریکا با افزایش ۱۲ تومان نسبت به روز پنج شنبه به قیمت ۴ هزار و ۴۴ تومان رسید.

یورو اروپا ۴ هزار و ۷۷۶ تومان، پوند انگلیس ۵ هزار و ۳۵۰ تومان و لیر ترکیه هزار و ۱۰۱ تومان است.

تداوم افزایش قیمت سکه و دلار در بازار

بر اساس گزارش سی ان بی سی، بازار آسیا در روز جمعه با روندی افزایشی رو به رو شد. نیک کی ژاپن با افزایش ۱.۲۴ به بیشترین حد ۲۱ سال خود رسید. کوسپی کره نیز با افزایش ۰.۶۴ درصدی رو به رو شد. شاخص هنگ سنگ نیز ۰.۶ درصد افزایش داشت. از طرفی شاخص دلار نیز در واکنش با کاهش ارزش یورو در بازارهای جهانی با روندی صعودی رو به رو شد و به ۹۴.۸۴۱ رسید. به همین ترتیب ارزش دلار در مقابل ین به ۱۱۴.۲۸ رسید.

در بازار نفت جهانی نیز، نفت خام برنت با افزایش قیمت به بیشترین حد ۲۷ ماه خود رسید. شاخص برنت با افزایش ۰.۰۵ درصد به ۵۹ دلار و ۳۳ سنت رسید. از طرفی نفت خام آمریکا با کاهش ۰.۰۸ درصد به ۵۲ دلار و ۶۰ سنت رسید. همچنین در روز جمعه، پس از اعلام استقلال کاتالونیا از دولت اسپانیا که منجر به هجوم سرمایه گذاران به سمت دارایی های امن شد، قیمت طلا روز جمعه با افزایش همراه شد. قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با نیم درصد افزایش به ۱۲۷۳ دلار و ۳۵ سنت رسید.

می فایل