اخبار مهم
Home / فرهنگی / تجاوز عضو شورای ملکه انگلیس به پسران
368215_287.jpg

تجاوز عضو شورای ملکه انگلیس به پسران

فیاض: «جان اسمیث» عضو شورای حقوقی ملکه بریتانیا و از دوستان نزدیک اسقف اعظم کانتربری، متهم به سوء استفاده از پسران نوجوان در اردوها است.

به گزارش فارس، «جان اسمیث» عضو شورای حقوقی ملکه بریتانیا و از دوستان نزدیک اسقف اعظم کانتربری، متهم به سوء استفاده از پسران نوجوان در اردوهای مذهبی است.

روزنامه تلگراف نوشت به نامه‌ای دست یافته که خود اسمیث خطاب به والدین نوجوانان قربانی اعتراف کرده آن‌ها را با میز پینگ‌پنگ مورد ضرب و شتم قرار می‌داده است.

بنا بر شکایت تعدادی از آن پسران نوجوان و والدینشان، این دوست نزدیک اسقف ارشد کلیسای انگلستان پسران نوجوان را در اردوی تابستانی مسیحی مورد اذیت و آزار جنسی قرار می‌داده است.

اسمیث در توجیه چنین اقدامات غیرانسانی گفته که قصد داشت دانش‌آموزان فضای اردو را صمیمی حس کنند و این طور تصور نشود که در فضای مدرسه به سر می‌برند.

در گزارش دیگری در تلگراف آمده است این فرد در دهه هفتاد میلادی ۲۲ پسر نوجوان را ۸۰۰ ضربه شلاق زده و آن‌ها را قانع کرده بود که این اقدام بخشی از خدمت به خداوند بوده است.

وی همچنین متهم است در دهه ۹۰ میلادی موجب مرگ یک نوجوان ۱۶ ساله شد که جسد وی در استخر اردویی در زیمباوه یافت شده بود.

روزنامه گاردین هم نوشت، در پی انتشار این مطالب مسئولان حفاظت کلیسای انگلستان گفتند باید اقدامات بیشتری برای بررسی چنین مسایلی انجام بگیرد.

جاستین ولبی، اسقف ارشد کلیسای انگلستان در دهه ۷۰ میلادی با اسمیث در اردوهای مسیحی همکاری کرده است.

جان اسمیث به مدت چند دهه مسئولیت اردوهای مدارس دولتی را برعهده داشت و به سوء استفاده از پسران نوجوان دست ‌می‌زده است.

می فایل