اخبار مهم
Home / فرهنگی / تاملی در فرافکنی معاون سرافراز/ آیا سینما فاسد است و تلویزیون پاکِ پاک؟
277004_193.jpg

تاملی در فرافکنی معاون سرافراز/ آیا سینما فاسد است و تلویزیون پاکِ پاک؟

فیاض: سایت فردا در بخشی از یک تحلیل خود با اشاره به ماجرای نامه ۳۰ بازیگر زن به معاونت سینما که در آن درباره روابط آلوده در پشت صحنه پروژه های تلویزیونی افشاگری شده بود نوشت: بازیگرانی که نامه مذکور را امضاء کردند اغلب جزو چهره های درجه دوم بازیگری در تلویزیون بودند اما به هر حال آنچه آنها گفتند این نیاز را ایجاد می کرد که رسانه ملی به عنوان مخاطب گلایه ها یک بازبینی جدی در اوضاع پشت صحنه تولیدات خود داشته باشد.

با این حال اما معاون سیما در جلسه ای مشترک که با این بازیگران داشت بدون اینکه به ریشه های بروز چنین فسادی اشاره کند تلاش کرد در جهت پاک کردن صورت مسأله با این ادبیات که “شاید در سینما فساد باشد ولی در تلویزیون چیزی به عنوان فساد اخلاقی نداریم.”

این جملات اگر جملات یک مدیر تازه از راه رسیده بود می شد جوری توجیهش کرد اما وقتی از مدیری سر زد که صاحب سالها تجربه مدیریتی در سیستم فرهنگی است قدری شتاب زده به نظر می رسید. درست است که ایشان به عنوان معاونت رسانه ملی باید از ساحت این رسانه دفاع می کرد اما چرا این دفاع با حمله به سینما صورت گرفت؟

بهترین موضع گیری می توانست موضع گیری معتدلانه و با محوریت تلاش در جهت حل بی اخلاقی ها باشد. اینکه بگوییم هیچ بی اخلاقی در تلویزیون وجود ندارد وهرچه هست از سینماست به شدت ناآگاهانه است!

از آن بدتر واکنش بازیگرانی بود که این نامه را امضاء کرده بودند؛ برخی از این بازیگران بلافاصله بعد از دیدار با پورمحمدی سعی کردند با گفتگوهایی کاملا تحقیرآمیز از این بگویند که مشکل جدی با تلویزیون ندارند و این رسانه ها بوده اند که از نامه آنها برداشت سوء کرده اند!!!

انگار نه انگار خود اینها بوده اند که برای دیده شدن صدای اعتراض شان نامه شان را در اختیار رسانه ها قرار داده اند.

می فایل