اخبار مهم
Home / ورزشی / تازه‌ترین قیمت کالاهای وارداتی +جدول
272477_170.jpg

تازه‌ترین قیمت کالاهای وارداتی +جدول

فیاض: مرکز آمار ایران، تازه ترین گزارش از تغییرات قیمت کالاهای وارداتی مربوط به پاییز ۹۴ را منتشر کرد.

به گزارش خبرآنلاین، در نظام آمارهای قیمت، کالاهای وارداتی برای مقاصد متعددی به کار گرفته می‌شوند. شاخص قیمت کالاهای وارداتی، روند تغییرات قیمت محصولات عرضه شده از خارج به داخل کشور طی دوره زمانی مشخص را نشان می‌دهد.

با توجه به این‌که قیمت کالاهای وارداتی یکی از مهم‌ترین عوامل اثرگذار بر میزان مبادلات خارجی کشورها و نیز یکی از عوامل تعیین‌کننده رابطه مبادله است، تغییرات آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.

تازه‌ترین گزارش مرکز آمار ایران حکایت از آن دارد که شاخص قیمت کالاهای وارداتی (ریالی) در فصل پاییز سال گذشته برابر بوده با ۱۶۳۹٫۲ که نسبت به فصل قبل ۱۳۸٫۸ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۲۵۴ درصد افزایش یافته است. درصد تغییر چهار فصل منتهی به فصل جاری نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) برابر با ۱۰۹٫۱ درصد است.

همچنین شاخص قیمت کالاهای وارداتی (دلاری) در فصل پاییز ۱۳۹۴ برابر بوده با ۶۷۴٫۵ که نسبت به فصل قبل ۱۰۳٫۶ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۱۶۸٫۲ درصد افزایش یافته است. درصد تغییر چهار فصل منتهی به فصل جاری نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) برابر با ۷۵٫۶ درصد است.

بر این اساس، شاخص گروه «حیوانات زنده و محصولات حیوانی» نسبت به فصل قبل ۶۲٫۲ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه «محصولات نباتی» نسبت به فصل قبل ۱۳۳٫۱ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه «چربی‌ها و روغن‌های حیوانی یا نباتی و…» نسبت به فصل قبل ۲۶٫۲ درصد رشد پیدا کرده است.

تازه‌ترین قیمت کالاهای وارداتی +جدول

می فایل