اخبار مهم
Home / ورزشی / بانک سرمایه ورشکسته شد؟
376183_372.png

بانک سرمایه ورشکسته شد؟

فیاض: سایت انتخاب نوشت: در پایان معاملات امروز سه شنبه ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۵ ، شاخص کل بورس ۱۰ واحد افزایش یافت و به رقم ۷۶۸۰۰ واحد رسید. نمادهای شتران با ۴۶ واحد ، وبملت با ۴۰ واحد ، اخابر با ۲۴ واحد بیشترین تاثیر منفی و نمادهای خساپا با ۳۳ واحد ، وغدیر با ۲۹ واحد ، شخارک با ۲۵ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس گذاشتند. ارزش معاملات در این بازار به رقم تقریبی ۳۴۳ میلیارد تومان رسید.

در بازار فرابورس شاخص کل با ۲ واحد کاهش به رقم ۸۶۳ واحد رسید. ارزش معاملات در این بازار به رقمی بالغ بر ۱۵۵ میلیارد تومان رسید.

بیشترین ارزش معاملات امروز به ترتیب متعلق به نمادهای معاملاتی رمپنا ( گروه مپنا ) با رقم تقریبی ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان ، شخارک (پتروشیمی خارک ) با رقم تقریبی ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ، خساپا با رقم تقریبی ۷ میلیارد تومان ، شپنا ( پالایشگاه نفت اصفهان ) با رقم تقریبی ۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان ، فملی ( ملی صنایع مس ایران ) بارقم تقریبی ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان ، ثعمرا ( عمران و توسعه شاهد ) با رقم تقریبی ۴ میلیارد تومان و زاگرس ( پتروشیمی زاگرس ) بارقم تقریبی ۳ میلیاردو ۹۰۰ میلیون تومان می باشد

در بازار چه خبر بود ؟

در گروه بانک و بیمه ، در غیاب نمادهای معاملاتی وبصادر (بانک صادرات ایران ) ، وپاسار (بانک پاسارگاد ) ، وپارس ( بانک پارسیان ) ، دی (بانک دی ) ، وکار ( بانک کارآفرین )، وزمین ( باک ایران زمین ) ، وگردش ( بانک گردشگری ) ،سمایه ( بانک سرمایه ) ، مابقی نمادها عمدتا با کاهش قیمتی همراه شدند به نحوی که نماد معاملاتی ونوین ( بانک اقتصاد نوین ) در ادامه روند کاهشی روزهای گذشته خود تا صف فروش نیز پیش رفت

نماد معاملاتی وبملت ( بانک ملت ) نیز در ادامه روند کاهشی روزهای گذشته خود در قیمت ۱۰۷۳ ریال صف فروش شد.

همچنبن نماد معاملاتی وپست ( پست بانک ) در قیمت ۱۶۴۷ ریال و نماد معاملاتی وتجارت ( بانک تجارت ) در قیمت ۷۰۶ ریال صف فروش شدند تا همچنان بحران در این گروه ادامه دار باشد.


ترازنامه بانک سرمایه / منبع: Codal.ir
در این میان، در روزهای گذشته خبری مبنی بر ورشکستگی بانک سرمایه در رسانه ها منتشر شد که بلافاصله این موضوع توسط این بانک تکذیب شد. با این حال، بانک سرمایه در پایان عملکرد واقعی منتهی به ۳۱ / ۶ / ۱۳۹۴ (حسابرسی شده ) ، مبلغی در حدود ۱۹۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان زیان انباشته در صورت های مالی خود منتشر کرده است که با توجه به سرمایه ثبت شده ی ۴۰۰ میلیارد تومانی این بانک ،این مقدار زیان انباشته در حدود نیمی از سرمایه ثبت شده ی بانک را تشکیل می دهد. باتوجه به موارد مطرح شده و عدم انتشار صورت های مالی جدید بانک سرمایه خصوصا ترازنامه این بانک و درخواست هیئت مدیره بانک به منظور افزایش سرمایه از مبلغ ۴,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال به مبلغ ۲۸,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور اصلاح نسبت کفايت سرمايه در تاریخ ۲۳ بهمن ماه سال جاری ، این احتمال وجود دارد که بانک سرمایه ورشکسته شده است.

می فایل