اخبار مهم
Home / اقتصادی / ایستگاه فضایی را بدون تلسکوپ ببینید
272213_181.jpg

ایستگاه فضایی را بدون تلسکوپ ببینید

فیاض: براساس آخرین گزارش ناسا در تاریخ ۲۶ آوریل ۲۰۱۶ ،ایستگاه بین المللی ناسا امروز در ساعت ۲۰:۱۸ دقیقه به مدت ۳ دقیقه در آسمان ایران قابل مشاهده خواهد بود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، یکی از ماهواره‌های بسیار جذاب برای تماشا، ایستگاه فضایی ناسا است.این سازه چنان بزرگ است که گاهی اوقات می‌توان آن را مثل ستاره‌ای به شدت پرنور و در حد روشنایی سیاره‌ی زهره در آسمان مشاهده کرد. ایستگاه فضایی معمولا قوس خیلی بزرگی را در آسمان طی می‌کند. 

ایستگاه فضایی ناسا مانند یک هواپیما و یا یک ستاره بسیار روشن در حال حرکت درآسمان دیده می شود ولی مانند ستاره ها چشمک نمی زند و مانند هواپیما به یکباره تغییر جهت نمی دهد  اما سرعت حرکت آن به طور قابل توجهی سریع تر از یک هواپیما معمولی (سرعت هواپیما به طور کلی در حدود ۶۰۰ مایل در ساعت ؛ سرعت ایستگاه فضایی در حدود ۱۷۵۰۰ مایل در ساعت) است.
گفتنی است، اگر برای اولین بار تصمیم دارید این اتفاق زیبا را مشاهده کنید دقایقی قبل از عبور ایستگاه فضایی به پشت بام یا مکانی که کم نور  است و آلودگی نوری کمتری دارد بروید و آسمان را نظاره کنید، اگر دوربین چشمی قوی دارید حتما همراه خود ببرید تا با دقت بیشتری این پدیده زیبا را مشاهده کنید.
ایستگاه فضایی را بدون تلسکوپ ببینید

می فایل