اخبار مهم
Home / اقتصادی / اپل رکورد فروش سامسونگ را شکست +نمودار
370094_759.jpg

اپل رکورد فروش سامسونگ را شکست +نمودار

فیاض: کمپانی اپل موفق شد به لطف فروش مدل‌های آیفون ۷ رکورد بالاترین فروش در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۶ را از آن خود کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از استتیستا؛ کمپانی کره‌ای سامسونگ برای سال‌های متوالی رکورد بیشترین فروش گوشی‌های هوشمند را در جهان به خود اختصاص داده بود تا اینکه رسوایی مدل‌های نوت ۷ ضربه جبران ناپذیری بر سطح مقبولیت آن وارد کرد. در همین زمان بود که کمپانی آمریکایی اپل مدل‌های آیفون ۷ را به بازار معرفی کرد و خیلی خوب توانست انتظارات کاربران را برآورده سازد.

آمارهای رسمی نشان می‌دهد کمپانی اپل در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۶، ۷۸ میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه گوشی آیفون به فروش رسانده است. فروش اپل نه تنها از پیش‌بینی‌های اولیه کارشناسان (فروش ۷۸ میلیون دستگاه) فراتر رفت؛ بلکه رکورد انحصاری این برند را نیز ۳٫۵ میلیون دستگاه ارتقاء بخشید.
در این میان عرضه مدل “آیفون ۷ پلاس” به بازار کمک بسزایی در افزایش آمار فروش اپل کرد. طراحان اپل متوجه شدند کاربران به گوشی‌های بزرگتر علاقه بیشتری دارند و به همین دلیل عرضه مدل ۷ پلاس، فکر هوشمندانه‌ای بود.
به این ترتیب اپل موفق شد پس از مدت‌ها رکورد بیشترین فروش گوشی هوشمند را از انحصار سامسونگ خارج کند. سامسونگ در بازه زمانی اکتبر تا دسامبر ۲۰۱۶ موفق به فروش ۷۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه گوشی شد.
انفجار باتری‌های مدل نوت ۷ سامسونگ و جمع‌آوری کامل آن از سطح بازار، افت شدیدی در رکورد فروش این کمپانی کره‌ای بوجود آورد.
اپل رکورد فروش سامسونگ را شکست +نمودار
آخرین باری که اپل موفق شده بود رکورد بیشترین فروش محصول را از آن خود کند به سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۱ باز می‌گردد که در آن زمان مدل آیفون ۴ اس را به بازار عرضه کرده بود.
اپل در سه ماهه پایانی ۲۰۱۶ به رکورد دیگری نیز دست یافت که به میانگین قیمت آیفون مربوط می‌شود. در این بازه زمانی میانگین محصولات آیفون ۶۹۵ دلار قیمت داشتند که بالاترین قیمت محصولات فروخته شده اپل به حساب می‌آید.

می فایل