اخبار مهم
Home / فرهنگی / آیت الله قریشی در بیمارستان بستری شد
274350_389.jpg

آیت الله قریشی در بیمارستان بستری شد

فیاض: آیت الله قریشی از دو روز پیش به علت کسالت و بیماری در بیمارستان شیهد منصور عارفیان ارومیه بستری و تحت مراقبت های ویژه قرار دارد.
به گزارش مهر، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه پسر وی دقایقی پیش طی گفتگو با رسانه های محلی گفت: هم اینک حال عمومی آیت‌الله سید علی‌اکبر قریشی عضو مجلس خبرگان رهبری رو به بهبودی است.

حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی اظهار داشت: آیت‌الله سید علی‌اکبر قریشی نماینده مردم آذربایجان‌ غربی در مجلس خبرگان رهبری به علت کسالت چند روزی در بیمارستان شهید منصور عارفیان ارومیه بستری و تحت مراقبت‌های ویژه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه حال عمومی آیت‌الله قریشی رو به بهبودی است و در چند روز آینده به بخش منتقل می‌شوند گفت: از مردم عزیز استان خواستار دعا برای بهبودی حال ایشان و از خداوند خواستار شفای عاجل برای وی هستیم.

آیت الله سید علی اکبر قریشی متولد ۱۳۰۷ هجری شمسی است، تحصیلات مقدماتی را نزد پدر که از علمای بنام و از ائمه جماعات معروف زمان خود بودند شروع کرد و پس از گذراندن مقدمات عربی و دروس حوزوی در سال ۱۳۲۴ برای ادامه تحصیل عازم حوزه علمیه قم شد و در محضر اساتیدی چون آیات عظام بروجردی، سلطانی، قاضی، لنکرانی و مشکینی کسب فیض کرد.

در سال ۱۳۵۸ از استان آذربایجان غربی به نمایندگی مجلس خبرگان قانون اساسی انتخاب شد و در طی چهاردوره مجلس خبرگان رهبری نماینده مردم آذربایجان غربی در این مجلس بوده است.

وی در انتخابات دوره پنجم نیز توانست با کسب بیشترین آرا به مجلس پنجم خبرگان راه یابد.

آیت الله قریشی تاکنون ۵۰ جلد کتاب در ۲۰ عنوان تألیف کرده ودر سال ۱۳۷۵به عنوان محقق برتر سال کشور انتخاب شد.

برخی از مهم‌ترین تالیفات عبارت‌اند از: تفسیر احسن الحدیث در دوازده جلد، قاموس قرآن در هفت جلد، آیینه نهج البلاغه در سه جلد، خاندان وی، از هجرت تا رحلت.

می فایل