اخبار مهم
Home / فرهنگی / آبروریزی در یک همایش دولتی +تصاویر
resized_362701_493.jpg

آبروریزی در یک همایش دولتی +تصاویر

فیاض: فارس نوشت: امروز و همزمان با روز هوای پاک وزارت دادگستری با همکاری انجمن ایرانی حقوق بشر، انجمن بین‌المللی اخلاق زیستی اسلامی، اتحادیه انجمن‌های علمی گروه حقوق ایران و کمیته اخلاق در علوم و فناوری کمیسیون ملی آیسسکو، اقدام به برگزاری همایشی با عنوان «حقوق شهروندی و هوای پاک» کرد.

این همایش که قرار بود ساعت ۸ صبح در ایوان شمس برگزار شود با ۲ ساعت تأخیر و در ساعت ۱۰ در نهایت بی نظمی و بی برنامگی برگزار شد و نکته قابل توجه در این همایش حضور بسیار کمرنگ مهمانان بود، تا جایی که سالن ۵۰۰ نفره ایوان شمس به زحمت رنگ ۷۰ مهمان را به خود دید.

البته باید گفت که مهمانان این همایش را کارکنان نهادهای مختلف تشکیل می‌دادند و تلاش مسئولان برگزاری برای جانمایی این افراد در ردیف‌های جلوی سالن بیشتر این حس را القا می‌کرد که قرار است این مهمانان ویترینی برای همایش بی مخاطب امروز باشند.

این در حالی است که تنها سخنران اصلی این مراسم محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری بود و ظاهراً وزیر دادگستری ترجیح داده‌ بود که از هوای پاک امروز بی بهره بماند.

نکته قابل توجه این است که زمان سخنرانی معاون حقوق بشر وزیر دادگستری هم تنها به تکرار منشور حقوق شهروندی به سبک تدریس درس در کلاس و تعریف و تمجید از دولت تدبیر و امید گذشت.

معاون حقوق بشر در حالی پای منشور حقوق شهروندی را به میان آورد و از اقدامات دولت در بحث پیشگیری از آلودگی هوا سخن گفت که رئیس سازمان بازرسی کشور بارها از بی مسئولیتی نهادهای ذی‌ربط در بحث آلودگی هوا صحبت کرده است.

ضمن اینکه ۵ دی ماه امسال هم ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با پرونده آلودگی هوا گفته بود که ۳ گزارش به رؤسای سه قوا ارسال کرده و اخیراً هم در گزارشی سازمان‌های مقصر در بحث آلودگی هوا را معرفی کرده است.

این در حالی است که تا این لحظه دولت هیچ واکنشی به این گزارش‌ها نشان نداده و اقدامی برای برخورد با سازمان‌های مقصر در بحث آلودگی هوا نکرده است.

می فایل